1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor şirketleşti. Patron: Alpay
Siirtspor şirketleşti. Patron: Alpay

Siirtspor şirketleşti. Patron: Alpay

A Milli Futbol Takımı ve Beşiktaş’ın unutulmaz oyuncularından Alpay Özalan, futbol kulübü sahibi oldu.

A+A-
Alpay Özalan, yönetim kurulunda yer aldığı ve bir dönem futbolcusu olduğu Siirtspor’un artık patronu.

 

Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre; Siirt Futbol Faaliyetleri adlı bir şirket kuran eski futbolcu Alpay Özalan, Siirtspor’un patronu oldu. Şirketin yüzde 1 hissesi de Fadıl Akgündüz ve ailesine ait.

 

Bir dönem İngiltere ve Güney Kore’de de top koşturan Özalan, bu ay Siirt’te ‘Siirt Futbol Faaliyetleri’ adlı bir şirket kurdu. 200 bin lira sermayeli şirketin yüzde 99’u Özalan’a ait. Ancak şirketin bir diğer ortağı da bir zamanlar patronu olduğu Jet-Pa nedeniyle adı ‘Jet Fadıl’a çıkan Siirtli işadamı Fadıl Akgündüz.


Geçen yıl Siirtspor başkanlığına Akgündüz, asbaşkanlığa da Alpay Özalan getirilmişti. Teknik direktörlük yapmak yerine hep takım sahibi olmayı hayal ettiğini söyleyen Alpay Özalan, şunları anlatıyor:

 

ALPAY: "TAKIMIN YÜZDE 99'U BENİM OLDU"


"Bu takımı aldım. Hayatıma değişik bir platform seçmek istedim. Türkiye’de 20 bine yakın antrenör var. Ben ise yurtdışında, Avrupa ve Asya’da çok değişik deneyimler elde ettim. Bir kulübün nasıl yönetileceğini çok iyi inceledim. Kulüp için en iyisi şirketleşmek. Siirtspor’u şirketleştirdik. Takımın yüzde 99’u da benim oldu. Amacımız hem para kazanmak, hem de iyi işler yapmak."

 

STADYUM İNŞA EDECEK

Siirtspor’un 3. ligde oynadığını hatırlatan Özalan, 3 yıl içinde fire vermeden takımı 1. lige taşıyacağını söylüyor. Özalan şöyle diyor:


"Takımın Güneydoğu’da olması ayrı bir güzellik. Oradaki halka birşeyler vermek istedik. Yıllar önce de Fadıl Akgündüz takımı 3. ligden 3 yılda 1. lige taşımıştı. Siirt’te büyük bir stadyum projemiz var. Futbolcular tesis sıkıntısı olduğundan Siirt’e maçtan maça gidiyor. Tesis de yapacağız. Bu arada 1. lige çıkınca bile bu takımda yabancı olmayacak. Çünkü yabancı futbolcunun hep Türk futbolcusunun önüne geçtiğini düşünüyorum."

Bu haber toplam 4237 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!