1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor-Pazarspor maç öncesi yorumu
Siirtspor-Pazarspor maç öncesi yorumu

Siirtspor-Pazarspor maç öncesi yorumu

Bugün 13:30’da Siirt Atatürk Stadyumu’nda oynancak olan Siirtspor-Pazarspor maçıyla ilgili Kaan İnan adlı Siirtliler.Net okurunun maç öncesi yorumu

A+A-

Siirtspor kötü geçen bir ilk devre macerasından sonra 2.devrenin ilk maçına çıkıyor. Son oynadığı Anadolu Üsküdar maçından mağlubiyetle ayrılan takımın Başkanı Fadıl Akgündüz’ün gurbetteki taraftarlara karşı takındığı ilgisiz tavır bir çoklarını Siirtspor’dan soğutmuş durumda. Deplasmanlarda beklenmedik mağlubiyetler alarak taraftardaki varolan antipatiyi pekiştiren Siirtspor’u bu haftasonu tribünde tepkili bir taraftar kitlesi bekliyor.

KAAN İNAN / SİİRTLİLER.NET

Futbolcuların maçlardaki isteksizliğinin arkasında hangi nedenler yatıyor bilinmez ama; Siirtspor yönetiminin bu ve buna benzer konularda kamuoyunu bilgilendirmekten ısrarla kaçınması insanların aklına farklı şeyler getirmiyor değil. En güçlü kanı ise futbolcuların alacakları ile ilgili sorunlarının olması. Öyle bir sorun var ise futbolculara da hak vermek gerekiyor. Bu işten ekmek yiyen insanlar olarak onların da hakkının olduğunu unutmamalıyız.Bu konuda Siirtspor taraftarına söyleyebileceğim şu: takımdaki oyuncuların çoğu genç ve ellerinde olmayan sebeplerden ötürü adını taşıdıkları ilin taraftarına uzak duruyorlar.Yönetim taraftarın önüne futbolcuları atıyor. Rivayetler doğru ise şu an takımın 2. Başkanı Alpay Özalan ile futbolcuların arasında hiçbir iletişim yok. Bu da deplasmanlardaki mağlubiyetlere geçerli bir kanıt olabilir.

Siirtspor’un sezon başında sahipsiz bırakılması acınacak bir durumdu. Fadıl Akgündüz devlet temsilcileri başta olmak üzere bir çok kişinin ricası ile takımı sahiplendi. Belli bir noktaya getirdi.Ama şu konuda hep bir eksikliği vardı. İletişim eksikliği. Başarı sadece para ile gelmiyor maalesef. Alınan mağlubiyetlere kendimizce sebep yaratabiliriz. Ancak gerçek sebeplerini Siirt taraftarı ile paylaşmayı bile istemeyen bir yönetimin bu takımda ömrü uzun değildir.
Takım sezon başı ilk kurulduğunda kimileri için Fadıl Akgündüz’ün varlığı ligin tozunu atmaya yeter fikri vardı. Futbolcular kendini sıkmıyor. Rakibi küçük görüyor denildi. Yorumlarımda bu konuya ağırlık verdim hep.Bu kadro sadece grup maçları için yeterli bir kadroydu.Yani transferler yılı kurtarma amacı ile yapılmış gibi görünüyor. Nokta yerlere kiralık transferler yapılıyordu.Kariyerini 3.ligdeki bir takımda kiralık olarak riske sokan futbolcular doğal olarak ikili mücadelelerden kaçıyor, sakatlanmamak için yoğun gayret sarfediyorlardı.

Grup maçları ile aynı seviyede olmayacağını dile getirmiştik,ama bu iki klasman grubu arasındaki performansın bu denli farklı olacağını tahmin etmemiştik.

Yukarda anlattıklarım geçmiş zaman olayları.Şu andan sonra Siirtspor bazı noktaları gözden kaçırma inadını sona erdirmeli.Özellikle yönetimdekilerin. Taraftar potansiyeli gayet iyi Siirtspor’un. Yanıbaşımızdaki şehirlerin taraftar profillerini inceleyin ne kastettiğimi daha iyi anlayacaksınız. Centilmen bir taraftar kitlemiz var.Gerektiğinde takımına aşırı destek veren bu kitle yakın zamanda Bandırmaspor maçında yaşanılan olaylardaki gibi kendi takımını da yuhalayan bir kitle. Bu kötü bir özellik belki birçokları için ama;oyuncular bu tepkiden ders çıkarıp maçı çevirdiler.

Siirtspor’un taraftarlarına kısa bir mesajım var.Bu hafta sonu oynanacak Siirtspor-Pazarspor maçı için takıma son bir şans verelim.Yaşanılmış kötü anıları maçın skoruna göre sona bırakalım. Şunu unutmayalım ki Siirt’in tek sosyal aktivitesi futbol. Ne kadar da tepki versek ne kadar da kızsak yine de o güzel manzara sıkıcı hafta sonumuza renk katıyor. Siirt’i ortak paydada birleştiren bu etkinlikte her türlü skorun çıkabileceğini göz ardı etmeyelim. Siirtspor yöneticisinin ve teknik kadronun Siirt taraftarına bakış açısını ve yaptıklarını kesinlikle tasvip etmiyorum.Ama şu an Siirtspor fazlasıyla desteğe muhtaç. İnanın ki bir kıvılcım yetecek.Bandırmaspor maçının son dakikalarında yaşanan o toplu tezahüratın, Keçiören maçının son anlarındaki o takım desteğinin bir anlamının olması için bu hafta sonu da Siirtspor’un arkasında durmalıyız. Futbolcular ve yönetim de bunu muhtaciyet olarak görmemeli, Siirtlinin, Siirtspor taraftarının her zaman Siirt adını yüceltmek için destek verdiğini anlamalı.

    Maç ile ilgili teknik analize gelince ise; birinci devrenin ilk maçında saha şartlarını azizliğine,ve yeni kalecinin acemiliğine gelmişti takım. Sahadan Pazarspor’un penaltı atışı ile kazandığı gol sayesinde 1-0 yenilmişti.İki takımın performansı lig ilerledikçe gün yüüzne çıktı. Özellikle Pazarspor inişli çıkışlı bir periyot izledi. İlk haftalardaki performansından eser olmayan takım geçen hafta 2-0 mağlup ayrıldığı Bandırmaspor deplasmanından daha farklı mağlu ayrılabilirdi.Pazarspor kalecisi 2 penaltı çıkarmış. Pazarspor takımında as kaleci Selçuk ve savunma oyuncuları Hüseyin Böyük kırmızı kart ile oyun dışında kalmış. Bu iki önemli eksikliği Siirtspor’a karşı arayacaklardır tahminimce. Pazarspor’un korkulacak  iki oyuncusu 10 numaralı Nezir Özer ve 9 numaralı eski Siirtspor’lu Fatih Çakır.

  Siirtsporda ise Ömer Kaplan kart cezalısı.Geçen hafta yedek kadroda yer almış zaten. Playoff maçlarında gol atmasına rağmen bana göre düşük performansı  yüzünden takımı 10 kişi oynatıyordu.İlhan’ın son maçtaki performansı ve Can Erdem’in ilk 11 de oynatılma ihtimali Ömer Kaplan’ın eksikliğini hissetirmeyecektir.

   Siirtspor 3 puan alması halinde Pazarspor’un üstüne çıkacak.Diğer maçların skoruna göre 2 sıra daha atlayıp 5.liğe çıkma ihtimali var.Umarım bu maç bir başlangıç olur.

 

Bu haber toplam 2790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!