1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor kongresinin ilk toplantısı ertelendi
Siirtspor kongresinin ilk toplantısı ertelendi

Siirtspor kongresinin ilk toplantısı ertelendi

Siirtspor’un Olağan Kongresi’nin dünkü ilk toplantısında yeterli çoğunluk sağlanamadığından dolayı kongre haftaya ertelendi.

A+A-

Dün (20 Ağustos Cumartesi) 14.00’te Kültür Merkezi Salonu’nda yapılacağı ilan edilen Siirtspor Olağan Kongresi yeterli çoğunluk sağlanamadığından dolayı haftaya (27 Ağustos Cumartesi) ertelendi.

İLK KONGRE TOPLANTILARI HİÇ GERÇEKLEŞMEZ

Dernekler kanununda kongre için 2 tarih ilan edilir. İlk tarihte dernek üyelerinin kongreye katılmasında çoğunluk aranır. Üyelerin çoğunluğunun toplanıp kongreye katılım sağlaması çoğu zaman dernekler açısından problem oluşturmuştur. Bu yüzden ülkemizin hemen her vilayetinde kongreler ilk toplantıda ertelenir ve ikinci toplantıda kongre gerçekleşir.

TARAFTAR: "CİDDİYET İSTİYORUZ"

Siirtspor olağan kongresinin ilk toplantısında çoğunluk sağlanamaması nedeniyle toplantı (kongre ilanında belirtilen) 27 Ağustos’a ertelenmiştir. İlk toplantıya Taraftar Başkanı Çetin Akınay ile beraberinde yaklaşık 30-40 kişilik bir taraftar grubu katıldı. Bazı taraftarlar yönetimden kimsenin olmamasına tepki göstererek, “kongre ertelenecekse bile kurumsal bir ciddiyet açısından yönetimden birkaç kişi burada hazır olabilirdi.” İfadelerini dile getirdiler.

Kongre çoğunluk aranmaksızın 27 Ağustos 2011 Cumartesi günü saat 14.00’te Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşecektir.

Bu haber toplam 2880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!