1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtliler tek yürek oldu ve yaşananları lanetledi
Siirtliler tek yürek oldu ve yaşananları lanetledi

Siirtliler tek yürek oldu ve yaşananları lanetledi

Siirtliler.Net’in boykot davetine kulak veren yüzlerce Siirtli vatandaş bugün Güres caddesinde buluşup yaşananları lanetlediler.

A+A-

Yüzlerce Siirtli vatandaş Siirtliler.Net’in boykot çağrısına kulak verdi. Güres caddesinde toplanan vatandaşlar yaşananları kınayıp lanetlediler. Grup adına Abdulcabbar Olgaç tarafından okunan basın açıklamasında Siirtlilerin mesajları netti…

CİNSEL İSTİSMARCILAR SİİRT MEYDANINDA İDAM EDİLSİN

Güres caddesi üzerinde 17.30’da toplanan Siirtliler cinsel istismarcılar kim olursa olsun en ağır bir şekilde hatta ibret olsun diye Siirt meydanında idam edilmelerini istediler. Bu insanlık suçunu işleyenlerin 3-5 yıl hapis yatarak hafif cezalarla kurtulmamalarını, en ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerektiğini hatırlatan Siirtli vatandaşlar adli makamlarına da bu konuda güvenmek istediklerini dile getirdiler.

TÜRKİYE KAMUOYUNU YANLIŞ YÖNLENDİREN AYDIN DOĞAN GRUBU LANETLENDİ

Cinsel istismar olayının affedilecek bir olay olmadığı dile getirilen basın açıklamasında şu satırlara yer verildi: Yaşanan bu rezaleti bazı ulusal gazetelerin köşe yazarları; bu tür olaylar sanki Türkiye’de ilk kez ve sadece Siirt’te yaşanıyormuş gibi lanse etmiş ve bunu bütün Siirt halkına mal edip, halkı yanlış yönlendirmişlerdir. Reyting uğruna Siirt insanının manevi duygularını rencide eden, bu alçakça yazıları kendilerine iade ediyor, lanetliyoruz.”

TEPKİLER HER YERDE VARDI

Cinsel istismar olayına ve basında tüm Siirtlilere mal etmeye çalışan bazı köşe yazarlarına tepki olarak çok sayıda Siirt internet sitesinin 2 gün ekranlarını kararttığı anımsatılan açıklamada: “Siirt’in yanı sıra İstanbul, Antalya, Kocaeli gibi birçok kentte yaşayan Siirtli vatandaşlar da basın açıklamalarıyla yaşananları kabul etmediklerini ve yapanların cezalandırılmasını istedikleri” dile getirildi.

SİİRTLİLER SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRDİ,

ADLİ MAKAMLAR DA SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMELİDİR

 

Siirtli vatandaşların yaşanan cinsel istismara karşı duydukları nefreti ve öfkeyi her fırsatta dile getirdikleri belirtilen ve “bu olayı duyduğumuzda olayın faillerini Emniyet’ten önce Siirtliler ele geçirseydi kim olduklarına bakmaksızın linç ederlerdi.” denilen açıklamada ayrıca Adli makamlara da bir çağrıda bulunuldu: “Siirtli vatandaşlar kendi üzerlerine düşeni yapmıştır. Adli makamlar bu olayın örtbas edilmesine mahal vermemeli ve faillerin en ağır bir şekilde ve en kısa sürede cezalandırılmalıdır.” denildi.

MİLLETVEKİLLERİ İSTİFAYA DAVET EDİLDİ

Siirt’in sahipsiz kaldığını dile getiren öfkeli kalabalık “Beyaz Kent Siirt Kirletilemez”, “Sahipsiz Memleket” sloganlarının yanı sıra Siirt’in 3 milletvekilini de istifaya davet ettiler.

Bu haber toplam 5162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!