1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net’ten Ödüllü “Yorum” Yarışması
Siirtliler.Net’ten Ödüllü “Yorum” Yarışması

Siirtliler.Net’ten Ödüllü “Yorum” Yarışması

Dört amaç taşınan yarışmada Siirtliler.Net okurlarından yorum yapan herkes kitap ödülünü kazanmaya adaydır.

A+A-

Kültür ve tanıtım faaliyetleri kapsamında Siirtliler.Net tarafından minik bir ödül kampanyası başlatıldı. Ödüller, Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde yaşayan Siirtli yazarların kendi eserleri…

Belirlenen konulara yorum yapan her Siirtliler.Net okuru kitap kazanmaya adaydır. Yorumlar arasından en çok beğenilen 9 kişiye Siirtli bir yazarımızın kitabı hediye edilecektir. Kampanya her ay farklı konularda ve farklı Siirtli yazarın kitabıyla sürecektir.

Yorum Yarışmasında Amaçlanan 4 Hedef

1) Belki de birçoğumuzun tanımadığı Siirtli yazarları tanıyacağız.
2) Okumayı, kitabı ve buna benzer alışkanlıkları gündemde tutacağız.
3) Yazmaya zorlayacağız.
4) Belirlenen konularda farklı bilgi ve düşünceleri ortaya çıkaracağız.

EYLÜL AYININ KONUSU

“ESKİ OYUNCAKLAR VE ŞİMDİKİ OYUNCAKLAR”

Tahta kılıçlar, bez bebekler, bilyalar(misketler) bir tarafta, akla hayale gelmeyecek tarz ve sayıda yeni oyuncaklar diğer tarafta… Birisi hormonsuz, tabii bir hayatın ürünü, diğeri bilgisayar oyunlarından da ilham alan şiddet ağırlıklı ürünler. Eski ve şimdiki oyuncaklarla ilgili neler düşünüyorsunuz?

AYIN KİTAP ÖDÜLÜ “YILDIZLARLA UYUMAK” MEHMET NURİ YARDIM'DAN

Eylül ayı için toplam 9 Siirtliler.Net okuruna hediye edilecek kitaplar Siirtli Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım’dan gelecek. İstanbul’da ikamet eden Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım “Yıldızlarla Uyumak” adlı çocuk romanında Siirt’teki çocukluk yıllarını ve delikanlılığını anlatıyor.

“Beyaz Kent” Siirt’in Hüzünlü Romanı

Mehmet Nuri Yardım, yeni yayımlanan Yıldızlarla Uyumak adlı çocuk romanında, 18 yaşına kadar yaşadığı Siirt şehrini başarılı tasvirlerle anlatıyor. Kitap, “Beyaz kent”in iyi insanlarına...” diye ithaf edilmiş. Şehrin geçmişteki Ramazan ve bayram günleri ile kültür hayatı ve eğlence dünyasının dile geldiği kitapta, eski zaman günleri ve insanları büyük bir mutlulukla anılıyor. Romanda geleneklere ve göreneklere dayalı olarak yaşanmış eski sokak ve mahalle kültürü ile arkadaşlık ve komşuluk ilişkileri de ayrıntılı biçimde öne çıkıyor. Bu arada toplumda yitirilen değerlere dikkat çekiliyor.

Yorumlarınızı ister aşağıdaki YORUM EKLE bölümünden isterseniz www.siirtliler.net@gmail.com mail adresimize gönderebilirsiniz.

Yorumlarınızı göndermeye başlayabilirsiniz.

 

Bu haber toplam 3052 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!