1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net’ten Kitap Kampanyası
Siirtliler.Net’ten Kitap Kampanyası

Siirtliler.Net’ten Kitap Kampanyası

Siirtliler.Net, “Siirt Okuyor” kampanyasına destek amacıyla Kitap Toplama Kampanyası başlattı. Kitaplar, Siirtli yazarların kitaplarıdır.

A+A-

 

Siirt Valiliği’nce başlatılan “Siirt Okuyor” kampanyasının etki alanını genişletmek için kolları sıvayan Siirtliler.Net, Siirt’in yanı sıra Siirt dışındaki vilayetlerde de “Kitap Toplama Kampanyası” başlattı.
 
Toplanacak kitaplar Siirtli yazarların kitapları olacak. Böylece hem kitap okunacak hem de Siirtliler, kendi yazarlarını ve eserlerini okuyarak tanımış olacak.
 
KAMPANYAYI AKTİF OLARAK ÜSTLENEN KURULUŞ ve KİŞİLER:
 
İstanbul Siirtliler Derneği (İSİDER) - İstanbul
Siirt İçin Mücadele Derneği (SİMDER) – Siirt
Fatih Sevgili - Siirt
 
KİTAPLARI ALINACAK YAZARLARIMIZ
 
Hilmi Yavuz, İhsan Süreyya Sırma, Mehmet Nuri Yardım, Tarık Tufan, Yasin Aktay
 
YAZARLARIMIZ 24 KASIM'DA SİİRT'TE
 
Toplanan paralarla Siirtli yazarlarımızın eserleri eşit miktarda alınarak Siirt’te ücretsiz olarak dağıtılacak. Dağıtım günü ise 24 Kasım Öğretmenler Günü. Yazarlarımızın bir kısmı kitaplarını imzalamak için Siirt’e gelecek.
 
VALİ AYDIN: "HOCALARIMIZI BEN AĞIRLAMAK İSTİYORUM"
 
24 Kasım Öğretmenler Günü'nde İmza Günü için Siirt'e gelecek olan yazarlarımızla ilgili Siirt Valisi Ahmet Aydın, "Sayın hocalarımızı yol ve konaklarımı masraflarını Valilik olarak biz üstleniyoruz" açıklamasıyla kampanyaya desteğini dile getirdi.
 
Bağış yapmak isteyenler www.siirtliler.net@gmail.com adresine mail gönderebilirler. 1 kitap bağış bedeli 10 TL'dir. Bağış yapanlar isimleri Siirtliler.Net'de yayınlanacaktır.
 
 
Bu haber toplam 3194 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!