1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net'in İngilizce Kurslarına Rağbet Artıyor
Siirtliler.Net'in İngilizce Kurslarına Rağbet Artıyor

Siirtliler.Net'in İngilizce Kurslarına Rağbet Artıyor

Kurs kayıtları için sıraya yazılanlar varÖnümüzdeki hafta başı 3. Grubunu da açacak olan Siirtliler.Net Derneği İngilizce kurslarına 4. Grup için sıraya girenler oldu.

A+A-

Siirtliler.Net Derneğinin İngilizce Kurslarına Müthiş Rağbet

                Siirtliler.Net Derneği kısa bir süre önce kurulmasına rağmen hizmet verme yarışında hızını hiç kesmeden yoluna devam ediyor. Dernek Başkan Yardımcısı Siirt Sevdalısı Bekir Berkay Türkay her gün saat 17:00’den sonra dernek binasının bulunduğu Yeni Mahalle Cemil Ertekin Caddesi No:26/2 de gönüllü olarak dernek yararına İngilizce dersi veriyor. Özellikle KPDS, ÜDS ve YDS kurslarında uzman olan Berkay Hocanın, teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanarak, verdiği derslere rağbet gün geçtikçe artıyor.

            10 kişilik sınıflar

            Ders verdiği grupları en fazla 10 kişi ile sınırlayan Berkay Hoca şu anda bir tanesi üniversite öğrencilerinden, diğeri doktor, hemşire, esnaf, öğretmen, mimar, memur, teknisyen, gazeteci ve lise öğrencisinden oluşan bir grup olmak üzere 2 gruba ders veriyor.

Kurs kayıtları için sıraya yazılanlar var

Önümüzdeki hafta başı 3. Grubunu da açacak olan Siirtliler.Net derneği İngilizce kurslarına 4. Grup için sıraya girenler oldu.

            İlköğretim öğrencileri için de kurs açılacak

            Velilerden gelen ısrarlı talepler doğrultusunda İlköğretim öğrencileri için en az haftada 1 gün olmak şartıyla yeni bir grup oluşturacakları müjdesini veren Berkay Hoca Siirtlilerin ilgisinden çok memnun olduğunu belirterek, “Siirtliler, bu kurslarla hem öğrenme açlıklarını giderirken, derneklerine de sahip çıkıyorlar” dedi.

            Siirtliler.Net Derneği Turları pek yakında başlıyor

                Eski bir turizmci olan Berkay Hoca’nın tur liderliğinde Siirtliler.Net Derneği  Diyarbakır-Mardin, Bitlis-Ahlat, Ziyaret-Tillo turları düzenleyerek Siirtlilerin çevresindeki değerlerin farkına varmalarını amaçlayan turlar düzenleyecekler. 

Yardım Faaliyetleri ve Kadınlar Pazarı için görüşmeler sürüyor

                Siirtliler.Net Derneği önümüzdeki günlerde nakdi ve ayni yardımlarda bulunmak üzere ve Siirtli Kadınların üreticiliklerini değerlendirmek için açılacak “Kadınlar Pazarı” projesi için görüşmelere de devam ediyor.

Siirtliler.Net Derneği İngilizce Kursları hakkında öğrenciler ne diyor?

 

SERCAN BİLGİ  (Esnaf- Gazeteci)

 

Gelişen ve büyüyen bir dünyanın en önemli arzlarındandır, lisan bilmek. İnsanları ortak bir noktada buluşturan da İngilizcedir. Artık hayatımızın hemen hemen her alanında karşımıza çıkan ve zorunlu bir ihtiyaç haline gelen İngilizceyi öğrenmek elzem olmaya başladı. Siirtliler.Net Derneği çatısı altında İngilizceyi iyi bir ortamda ve çok iyi bir hocadan öğreniyoruz. Gördüğümüz dersler gelişmiş üniversitelerde öğretilen derslerin seviyesinde demiş olsam sanırım abartmam.

ELİF AHI (Hemşire)

 

Daha önceleri İngilizceyi öğrenmek ve konuşmak için dil kursuna gitmeyi düşündüm. Ancak öğrenebilirliyim korkusu beni her zaman engelledi. Ancak bu korkuyu yendim ve artık iyi İngilizce konuşacağıma inanıyorum ve kendime güveniyorum. Üstün öğretme becerisine sahip Berkay hocanın da hakkını vermek istiyorum.

ELİF ÖZER TREN (Mimar)

 

Kurs dışında abim, arkadaşım, aile dostum, kursta ise öğretmenim Berkay Hocadan İngilizce öğretimi almak benim için çok önemli bir şans. Konuları zihnimizde canlandırmak için kılıktan kılığa giren, dönen, taklalar atan bir başka hoca tanımıyorum. Binlerce liralık kurs bedeline karşın hiçbir ücret talep etmeden vermesi cabası. Her gün mesai sonrası bıkmadan usanmadan dernek yararına bunu yapması takdir edilir bir davranış.  Lütfen Siirt’ten gitmesin Naz büyüdüğünde size çok ihtiyacım olacak. Çok teşekkürler! Berkay Hoca ve buna imkân sağlayan Siirtliler.Net Derneği size de çok teşekkürler.

 

MEHTAP ŞEKERCİ (Doktor)

 

İngilizceyi genel kültürümü arttırmak için öğreniyorum, İngilizceyi sadece yazım olarak değil, konuşmak da istiyorum. Siirtliler.Net Derneğinin çatısı altında verilen bu kursu çok kaliteli buluyorum. Sınıflar modern bir şekilde tasarlanmış ve öğrenci sayısı ideal ama burada asıl faktör öğretmen. Ben İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmeyi planlıyordum Berkay Hoca ile aynı kaliteyi bulduğuma inanıyorum. Bizim öğrenme isteğimiz %20 etkili ise Berkay Hoca’nın öğretme becerisi burada %80 bence ve kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Bu haber toplam 3804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!