1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net “TURİZM HARİTASI” kararı aldı
Siirtliler.Net “TURİZM HARİTASI” kararı aldı

Siirtliler.Net “TURİZM HARİTASI” kararı aldı

Yönetici ve üyeleriyle toplantı düzenleyen Siirtliler.Net Derneği, Siirt’in önemli bir eksikliğini tamamlamak için karar aldı.

A+A-

Siirtliler.Net Derneği yönetici ve üyeleri Güres Caddesi üzerinde bulunan dernek merkezinde toplantı düzenlediler. Saat 17.30’da başlayan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda dernek olarak Siirt’te yapılabilecek faaliyetlerle ilgili dernek yönetici ve üyeleri fikir alışverişinde bulundular.

siirtliler.net derneği

Dernek Başkanı Eyüp Güzel, “Siirt’te genel olarak olumsuz bir hava var. Birçok kimse Siirt’ten bir şey olmaz diyor. Hatta bu konuda meşhur bir şeyhin hikâyesi anlatılıyor ki hayatımda duyduğum en saçma hikâyedir. Dernek olarak bu olumsuz, negatif düşünceyle mücadele edelim. Siirt merkezde 100 binin üzerinde insan var. Herkesin düşüncesini bu yönde değiştirmek mümkün olmayabilir belki ama ulaşabildiğimiz kadar, gücümüz yettiği kadar insanımızı memlekete ne yapabilirim yönünde pozitif düşünceye katalım” açıklamalarında bulundu.

Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Bekir Berkay Türkay ise, Camilerimizin sosyalleşebilmesi, ülkemizde çeşitli illerdeki derneklerle kardeş dernek ilişkileri kurulması, onların ilimize davet edilmesi ve o illeri Siirtliler.Net olarak ziyaret edilmesi, AB ülkelerinden aynı şekilde kardeş dernekler ilişkilerine gidilmesi yönünde çeşitli projelerinden bahsetti.

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kılıç, ilimizdeki doğa harikası yerlerin festivaller, yeşillendirme çalışmalarıyla canlandırılması, yetiştirme yurtlarındaki öğrencilere yönelik uçurtma festivalleri düzenlenmesi ve ilimizde bir müzenin kurulması yönündeki projelerini dile getirdi.

siirt turizm haritası

SİİRT’İN TURİZM HARİTASI ÇIKARILACAK

Dernek olarak ilk resmi toplantısını düzenleyen Siirtliler.Net, karar defterinde faaliyet olarak aldığı ilk karar ise ilimizin önemli bir eksikliği olan turizm haritasının çıkarılması oldu. Uzman ekiplerle yapılacak çalışmalar sonucunda ilimizin genel ve detaylı olmak üzere 2 adet turizm haritası hazırlanacak. Sanat tarihi uzmanı Mehmet Cabir Alper ile Dernek Başkanı Eyüp Güzel’e haritayla ilgili yetki verildi.

Toplantıya katılanlar:

Gazeteci Eyüp Güzel, Filolog-ÖğretmenBekir Berkay Türkay, Sanat Tarihi Uzmanı Mehmet Cabir Alper, Sağlık Teknisyeni Ahmet Kılıç, Mimar Elif Tren Özer, Öğretmen-Yatırımcı Yunus Toprak, Uzm.Dr.Aylin Türkay, Muhabir Suat Bilim, Turizmci Hakan Gürel, Öğretmen Cevat Yıldız, İlahiyatçı Mine Kılıç, Dr.Osman Hekim

Bu haber toplam 4386 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!