1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirtliler.Net, Siirtli öğrencilere burs verecek
Siirtliler.Net, Siirtli öğrencilere burs verecek

Siirtliler.Net, Siirtli öğrencilere burs verecek

“Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.”[1]

A+A-

Siirtliler.Net, Siirtli öğrencilere burs verecek

 

            Öğrencilerimize verilen her bir burs geleceğimize katkıdır…

 

                Bir süredir gerek haberlerimizde gerekse köşe yazılarımızda burs verme alışkanlığımızın artması yönünde yayınlar yapan Siirtliler.Net, gayretlerini daha da arttırarak adımlar atmaya devam ediyor.

                Yayınlar haricinde birebir ilişkilerde de burs verilmesi alışkanlığının artması için hatırlatmalarda ve teşviklerde bulunan Siirtliler.Net’in yazarları da bu kampanyaya bizzat katılmaya başladılar.

2 ÖĞRENCİMİZLE BURS VERMEYE BAŞLADIK

                Köşe yazarlarımızı da heyecanlandıran bu kampanyamız netice bulmuş ve özellikle de Bekir Berkay TÜRKAY’ın teklifiyle köşe yazarlarının köşelerine sponsorluklar alınmaya başlandı. Köşe yazarlarımızın köşelerine alınacak sponsorluklar direk olarak Siirtli öğrencilere burs olarak ayrılmaktadır.

                Reklam alanlarımızdan birisini tahsis eden Botanik Ecza ile 2 öğrencimize burs vermeye başladık. Köşe yazarlarımızın köşelerine burs sponsorluğu yapacak olanlar burs ücretlerini direk olarak öğrenci hesabına çıkaracaktır.

Uyarı:

                Siirtliler.Net olarak burs konusunda herhangi bir organizasyonda bulunmamaktayız. “Size ödeme yapalım, siz dağıtın” şeklinde mesajlar gönderilmesin. Siirtliler.Net olarak sadece burs verme konusunda heyecanı diri tutmak, teşvik etmek gayretlerimiz bulunmaktadır.

                Bu çocuklar bizim… Burslar sadece onların yarınları için değil, kendi yarınlarımız için de gerekli…

         “Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir.”[1]

         “Sonra biz o kitabı kullarımızdan seçtiğimiz kimselere (Muhammed’in ümmetine) miras olarak verdik. Onlardan kendine zulmedenler vardır. Onlardan ortada olanlar vardır. Yine onlardan Allah’ın izniyle hayırlı işlerde öne geçenler vardır. İşte bu büyük lütuftur.”[2]

 

عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ، أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم قَالَ ‏"‏ إِذَا مَاتَ الإِنْسَانُ انْقَطَعَ عَنْهُ عَمَلُهُ إِلاَّ مِنْ ثَلاَثَةٍ إِلاَّ مِنْ صَدَقَةٍ جَارِيَةٍ أَوْ عِلْمٍ يُنْتَفَعُ بِهِ أَوْ وَلَدٍ صَالِحٍ يَدْعُو لَهُ ‏"‏

“Ademoğlu öldüğü zaman, amel defteri kapanır. Üç kimse bundan müstesnadır. Kesintisiz sadaka (sadaka-i câriye) meydana getirenler, topluma yararlı bir ilim (insan/eser) bırakanlar ve kendisine hayır dua eden hayırlı çocuk yetiştirenler.”[3][1] Al-i İmran, 3/92

[2] Fatır, 35/32

[3] Müslim, Sahih,Vasıyye, 2514.(.1255.); Ebû Davud, Sünen,Vesâyâ, 18/14.(.300.); Tirmizî, Sünen, Ahkâm, 13/36(1376).(.660.)

Bu haber toplam 3173 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!