1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net Derneği’nin projesi Bakan’a iletildi
Siirtliler.Net Derneği’nin projesi Bakan’a iletildi

Siirtliler.Net Derneği’nin projesi Bakan’a iletildi

Siirtliler.Net Derneği’nin Anneler Gününde Veysel Karani’nin anılması projesi Devlet Bakanı Egemen Bağış’a Siirt Valisi tarafından iletildi.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt AK Parti Milletvekili Afif Demirkıran ve Milletvekili Adayı Osman Ören ile kulüp yöneticileri ve futbolcuları yemekli toplantıda Siirtspor’u yalnız bırakmadılar. Toplantıda sporun dışında Siirt’in sosyal yaşamıyla ilgili konular da gündeme geldi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Siirt Valisi Musa Çolak, Gazeteci Eyüp Güzel’den bir konuşma yapmasını istemesi üzerine Güzel, Siirtliler.Net Derneği’ni kurduklarını belirterek aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Siirtliler.Net Derneği olarak ilimizde bir ilki geçtiğimiz hafta Anneler gününde gerçekleştirdik. Yılın Annesi ödülünü Hz.Veysel Karani türbesinin önünde, en anlamlı yerde verdik. Türkiye genelinde yılın annesi ödülünün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından burada verilmesini istiyoruz ve bunu çok önemsiyoruz. Bu konuda sayın Valimizden, vekillerimizden ve Siirtli olan herkesten destek bekliyoruz.

ÇOLAK: “BAKANIMIZA BU KONUYU İLETTİM”

Güzel’in bu açıklamasının ardından Vali Çolak, “Yapmış olduğunuz etkinliği takip ettim. Programımdan ötürü son anda katılamadım fakat açıkçası bu kadar güzel geçeceğini de düşünmemiştim. Sizi öncelikle kutluyorum. Bu konuyu dün Devlet Bakanımız Sayın Egemen Bağış ile görüştüm ve kendisinin de çok hoşuna gitti. Kendisi benim fikrimi sordu ve olumlu bulduğumu arz ettim. Seneye inşallah daha güçlü bir şekilde bu töreni sizin başlattığınız aynı yerde yapacağız. Belki Sayın Cumhurbaşkanımızı gelemeyebilir ama en azından kendisinden bir mesaj almayı sağlayacağız.” dedi.

Bu haber toplam 2973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!