1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net Derneği’nin PMYO çalışmaları incelendi
Siirtliler.Net Derneği’nin PMYO çalışmaları incelendi

Siirtliler.Net Derneği’nin PMYO çalışmaları incelendi

Siirtliler.Net Derneği ve Siirt Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle sürdürülen PMYO’ya hazırlık çalışmaları incelendi.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürlüğü ve Siirtliler.Net Derneği’nce Polis Meslek Yüksek Okulları’na hazırlık çalışmalarına başladı. Çalışmamalar Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi ve Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven tarafından iki gün arayla incelendi.

YGS’de 260 puan alan ve PMYO’ya giriş sınavlarına katılmaya hak kazanan kursiyerler, Siirtliler.Net Derneği ile Siirt Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle spor, mülakat ve yazılı imtihanlara hazırlanıyorlar.
 
BAYAN ÇOLAK: “SİİRTLİLER.NET’E TEŞEKKÜR”
 
Çalışmaların ilk gününde kursiyerleri ziyaret eden Bayan Çolak, polis olmak isteyen gençler için ihtiyaç duyulan parkuru hibe etti. Çalışmaları yerinde inceleyen Bayan Çolak, “şimdi ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı daha iyi anladım. Bu pırıl pırıl gençlerimiz, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak üzere polis olmak istiyorlar. Siirtliler.Net Derneği’ne böyle bir projenin ferdi olmamıza sebep oldukları için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“TEKRAR SORSALAR TEKRAR POLİS OLMAK İSTERDİM”
 
Öte yandan hazırlık çalışmalarını yerinde görmek ve motivasyon desteği için kursiyerlerin ikinci misafiri ise Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven idi. Başmüdür Güven, kursiyerlerin çalışmalarını ve azimlerini beğenirken, “benim için kutsal olan bu görevde yer almak isteyen genç arkadaşlarımızı görmek beni oldukça memnun etti. Bugün bana tekrar sorsalar ne olmak istersin diye hiç düşünmeden yine aynı mesleği, yani polis olmayı isterdim demekten bir an bile tereddüt etmezdim.” dedi.
 
BAŞMÜDÜR GÜVEN: “SİİRTLİLER.NET’E TEŞEKKÜR”
 
Güven, sözlerini “Geçen sene böyle bir proje yapmıştık. Memnuniyet verici bir çalışma. Bu yıl Siirtliler.Net Derneği ile bu çalışmayı ortak yürütüyoruz. Siz kursiyerlerin gösterdiği azim ve çaba, size verilen emeklerin boşa gitmeyeceğini gösteriyor. Siirtliler.Net Derneği’ne bu hizmetlerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” İfadeleriyle tamamladı.
 
kursiyerler-(1).jpg
 
kursiyerler-(2).jpg
 
kursiyerler-(3).jpg
 
kursiyerler-(4).jpg
 
kursiyerler-(5).jpg
 
kursiyerler-(6).jpg
 
kursiyerler-(7).jpg
 
kursiyerler-(8).jpg
 
kursiyerler-(9).jpg
Bu haber toplam 3851 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!