1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net Derneği güçleniyor
Siirtliler.Net Derneği güçleniyor

Siirtliler.Net Derneği güçleniyor

Siirtliler.Net Derneği’nin 3.Toplantısı bugün dernek merkezinde zengin bir konu içeriğiyle gerçekleşti.

A+A-

Güres caddesindeki dernek merkezinde toplanan Siirtliler.Net Derneği yönetim ve üyeleri 3.toplantılarını zengin bir konu içeriğiyle gerçekleştirdiler. Toplantıya katılanlar arasında derneğe yeni üye olanlar da katılım sağladılar. Derneğin yeni üyeleri “umut vadeden bu çatının güzel işler yapacağına inanıyoruz” dediler.

Derneğe Yeni Üye Olanlar:

Avni Eren (Statkraft Siirt Koordinatörü)

Abdulkadir Demirhan (Siirt Genç İşadamları Derneği Başkanı),

Yener Tanık (Kızılay Siirt Şubesi Başkanı)

Rıdvan Yardım

Mesut Güney (Güney Turizm sahibi)

 

Toplantı Gündemi:

Avni Eren (Statkraft Siirt Koordinatörü); Norveç firması olan Statkraft ile derneğin sosyal projeler konusunda profesyonel işbirliği yapılabileceğine değindi. Zivzik narı, Siirt fıstığı gibi ürünlerimizin tanıtımı, vatandaşların bilgilendirilmesi çalışmalarının yanı sıra barajlarla ilgili bilinçlendirme çalışmalarının yapılabileceği.

Abdulkadir Demirhan; Önümüzdeki hafta ilimize gelecek olan ünlü sanayici Adnan Doğtaş’ın ilimizden memnun bir şekilde ayrılması için Siirt’in tarihi ve turistik yerlerinin gezdirilmesi, ilimizin tarihi ve turistik dokusunun anlatılması dernek vasıtasıyla yapılacaktır.

Yener Tanık; Kızılay çalışmalarında dernekle işbirliği yapılacak. Aynı zamanda çeşitli okullarda diş sağlığı taraması etkinliğinin dernekle birlikte gerçekleştirilecektir.

Rıdvan Yardım; Yapılacak her türlü çalışmada ve özellikle de yardımlaşma konularında görev almak istediğini belirterek, Siirt tarih ve kültürünü kapsayacak bir kitap hazırlanılması gündeme getirildi.

Mesut Güney; Derneğin gezi programlarında Güney Turizm’in araçlarından istifade edebileceğini belirten Mesut Güney, ayrıca dernek kaşesiyle gelen maddi durumu kötü olan öğrencilere ücretsiz taşıma servisi yapabileceğini belirtti.

Dernek yöneticilerinden Elif Tren Özer’in özellikle Siirtli kadınlarla ilgili projelerinin de yer aldığı ve uzun süren toplantıyla ilgili tartışılan diğer  konular derneğin www.siirtlilernetder.org adlı internet sitesinde daha geniş bir şekilde yayınlanacaktır.

Toplantıya Katılanlar:

Eyüp Güzel, Bekir Berkay Türkay, M.Cabir Alper, Ahmet Kılıç, Elif Tren Özer, Yunus Toprak, Dt.Hasan Güleryüz, Mine Kılıç, Dr.Osman Hekim, Suat Bilim, Avni Eren, Abdulkadir Demirhan, Yener Tanık, Mesut Güney, Rıdvan Yardım

 

Bu haber toplam 4514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!