1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net Derneği 1.Yılını Kutladı
Siirtliler.Net Derneği 1.Yılını Kutladı

Siirtliler.Net Derneği 1.Yılını Kutladı

1 yılını geride bırakan Siirtliler.Net Derneği, yaş gününü güzel bir geceyle Teras Cafe’de kutladı.

A+A-

Siirt Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu’nun yanı sıra Kurum Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Geceye hava muhalefeti nedeniyle katılamayan Siirt Milletvekili Osman Ören telefonla arayarak "gecenize katılmak için TBMM'da genel kurula katılmama izni aldım fakat Siirt'e uçak inmemesi nedeniyle aranızda olamadım" dedi. Programınının yoğunluğu nedeniyle geceye katılamayan Siirt Milletvekili Afif Demirkıran'ın tebrik mesajı okundu. Ayrıca İstanbul Halenzeliler Derneği başkanı Remzi Şanlı'nın da tebrik mesajı okundu.
 
Yunus Toprak’ın sunuculuk ve programı takdiminin ardından kürsüye çıkan Elif Tren Özer, derneğin 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri özet olarak açıkladı. Özer, “biz çalışmalarımızı gönül esasıyla yapıyoruz. Maksadımız memleketimize faydalı olabilmek ve fayda sağlamak isteyenlerle ortak hareket etme kabiliyetini geliştirmektir” dedi.
 
Daha sonra 5,5 dakikalık slayst gösterisinde ekrana yansıtılan görüntüler geceye katılanlar tarafından dikkatle izlendi. Slayt gösteriminin ardından kürsüye davet edilen Dernek Başkanı gazeteci Eyüp Güzel, Türkiye’deki Siirtlilerin genel durumlarına ilişkin görüşlerine yer verdi. Türkiye’de Siirtlilerin bir araya gelmesi ve federasyon kurulması için 3 yıldır çalışma yaptığını belirterek “biz ne yazık ki bir araya gelme konusunda sınıf geçememiş bir toplumuz. Siirt’te bazı kesimler veya kişiler başka şehirlerde yaşayan hemşehrilerini neredeyse memleket haini ilan ediyorlar. Oysa başka vilayetler kendi hemşehrileriyle köprüler kuruyorlar” şeklinde konuştu. Güzel’in konuşma metnini önümüzdeki gün yazarlar bölümündeki kendi köşesinden okuyabileceksiniz.
 
Kürsüye son olarak davet edilen Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek “Böyle aktif derneklerimizin sayısının artmasını diliyorum. Siirtliler.Net Derneği’nin çalışmaları ve projeleri çok güzel ve başarılı buluyorum. Siirtli hemşerilerim ister Siirt’te olsun ister Siirt dışında olsun bir araya gelebilmeli ve dernekçiliği önemsemelidir.” dedi.
 
Konuşmaların ardından yaş günü pastası Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ile Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu tarafından kesilerek konuklara ikram edildi. Program daha sonra canlı müzik dinletisiyle son buldu.
 
Gecenin sonuna yetişen Mücadele Gazetesi’nden Cumhur Kılıççıoğlu ile Güney Gazetesi’nden Niyazi Deniz, çalışmalarından ötürü dernek yönetimine teşekkür ederek “nice yıllara” dileklerinde bulundular.
 
gecemiz1.jpg
 
gecemiz2.jpg
 
gecemiz3.jpg
 
gecemiz4.jpg
 
gecemiz5.jpg
 
gecemiz6.jpg
 
gecemiz7.jpg
 
gecemiz8.jpg
 
gecemiz9.jpg
Bu haber toplam 6123 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!