1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtliler.Net Amerikan Temsilcilerine Siirt’i tanıttı
Siirtliler.Net Amerikan Temsilcilerine Siirt’i tanıttı

Siirtliler.Net Amerikan Temsilcilerine Siirt’i tanıttı

Siirtliler.Net Derneği Siirt'i tanıtmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlere en detaylı ve doyurucu bilgileri sunan Siirtliler.Net Derneği misafirler tarafından büyük bir beğeni ve takdir topluyor...

A+A-

Siirtliler.Net Amerikan Temsilcilerine Siirt’i tanıttı

                Geçtiğimiz Cumartesi Siirt’te yaşayan 130 engelliye tekerlekli sandalye yardımında bulunmak için şehrimize gelen Amerikan LDS Hayır Kurumu Ankara Temsilcileri Duard & Sandra PEDERSON çiftini Cumartesi günü Siirtliler.Net Derneği ağırladı.

            Siirtliler.Net Derneği Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda eski bir turist rehberi olan Bekir Berkay TÜRKAY, PEDERSON çiftine Siirt hakkında tarihi ve kültürel bilgiler vererek, Siirt şehir içini, Tarihi Siirt Cas Evini, Halenze Köyünü ve türbelerini, Tillo’yu ve Kalatul Üstadı gezdirerek tanıttı.

            Yörenin tatlarını da tanıtmayı ihmal etmeyen Siirtliler.Net Derneği Amerikalı hayırseverleri oldukça memnun etmeyi başardı.

            Birçok ülkeyi gezmiş biri olarak Duard PEDERSON Siirt’in saklı bir hazine olduğunu bu hazinenin bir an önce çok daha iyi tanıtılması gerektiğini belirterek kesinlikle en az bir kez daha Siirt’e gelmek istediğini söyledi.

            Siirtliler.Net Derneği üyesi TÜRKAY Hocanın içten ve samimi anlatımlarından dolayı zaman zaman duygulanan Bayan Sandra PEDERSON, Siirtlilerin çok misafirperver olduklarını ve bunun köklü kültürlerinden ve insana önem veren tarihi şahsiyetlerinden kaynaklandığını bu gezi sayesinde öğrendiklerini dile getirdi.

            Bayan PEDERSON’ı en çok etkileyen husus Hassa Hatun Hz.’nin hayat hikayesi olurken, Bay PEDERSON’ı etkileyen en önemli husus ise İsmail Fakirullah Hz.’nin hayat hikayesi ve İbrahim Hakkı Hz.’nin öğrenci olarak hocasına gösterdiği saygı ve sevgisi oldu.

            PEDERSON çifti burada yaşayanların çok şanslı olduklarını çünkü böylesine köklü tarih ve kültüre dünyada çok az insanın sahip olduğunu belirterek Siirt’e olan hayranlıklarını dile getirdiler.

           Berkay Hoca gibi eski bir rehber olan ve akıcı İngilizcesiyle en detaylı bilgileri Avrupa-Amerika tarihleriyle karşılaştırarak anlatabilen birinin Siirt'te olmasının da büyük bir şans olduğunu dile getiren Amerikalı misafirler, ayrıca Siirtliler.Net Derneği yetkililerini de böyle bir gezi düzenlemelerinden dolayı en samimi duygularla kutladılar.

Bu haber toplam 3113 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!