1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler.Net 1.İftar Buluşması gerçekleşti
Siirtliler.Net 1.İftar Buluşması gerçekleşti

Siirtliler.Net 1.İftar Buluşması gerçekleşti

Siirtliler.Net’in gelenekselleştireceği “1.İftar Buluşması” dün İstanbul’da gerçekleştirildi.

A+A-

Siirtliler.Net’in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirmeyi planladığı “İftar Buluşmasının” birincisi dün İstanbul Tophane’de gerçekleştirildi. Siirt mutfağının yöresel lezzetlerinden Kitel, Bumbar ve Perde Pilav yemeklerinin ikram edildiği iftar buluşmasında Siirt sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra sanat, edebiyat, siyaset, yerel yönetimler gibi birçok farklı sahada Siirtli hemşehrilerimiz bir araya geldiler.

Siirtliler.Net’in yayınları ve düzenlenen 1.İftar buluşmasıyla ilgili konukların değerlendirmelerini aşağıdaki video haberimizden izleyebileceksiniz.


1.İftar Buluşması’na katılanlar:

Kocaeli Siirtliler Derneği

İstanbul Siirtliler Derneği

Şirvanlılar Derneği ve Şirvan’ın köy dernekleri

Fiskinliler (Doluharman) Derneği

Halenzeliler (Bağtepe) Derneği

Firsefliler (Dereyamaç) Derneği

Gazeteci-Yazar Mehmet Nuri Yardım

Ulusal ses sanatçımız Mustafa Sezgin

Tophane Tayfun Spor Kulübü

Adem Süzgün (Ak Parti Beyoğlu Başkan Yard.)

Hilal Yeşildal (Beyoğlu Belediyesi encümeni)

Hayrettin Özaydın (DP Genel Başkan Adayı)

Ömer Faruk Helvacıoğlu

Müteahhit Sait Bilgili

Genç yazarlarımızdan Cüneyt Gürel ve babası Serdal Gürel

 

Geceye katılamayıp mesaj gönderenler:

Siirt Valisi Musa Çolak

Herkesin orucunu Allah kabul etsin. Oradaki hemşehrilerime sevgi, saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum. Hangi kentte olursak olalım kendi memleketimizi unutmamalıyız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde el ele kenetlenerek memleketleri Siirt’e sahip çıkmalarını diliyorum.

Afif Demirkıran – Siirt Milletvekili

Siirtliler.Net’in düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılıp oradaki hemşehrilerimizle birlikte bulunmayı çok isterdim. Fakat şu sıralar referandum çalışmalarından dolayı yoğun bir tempo içerisindeyiz. Siirt’te bulunduğumdan dolayı katılamadığımı bildirir oradaki herkese ayrı ayrı selamlarımı iletirim.

Yılmaz Helvacıoğlu – Siirt Milletvekili / Ankara Siirtliler Vakfı Başkanı

Yapmış olduğunuz bu güzel etkinlikten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Fakat Başbakanımızın Diyarbakır’a yapacağı ziyareti dolayısıyla katılamayacağımı üzülerek belirtmek istiyorum. Hemşehrilerime hem Siirt Milletvekili olarak hem de Ankara Siirtliler Vakfı Başkanı olarak ayrı ayrı selamlarımı, saygılarımı iletiyorum.

Fadıl Akgündüz – Siirtspor kulüp Başkanı

Yoğun programımdan ötürü Siirtliler.Net’in düzenlemiş olduğu iftar buluşmasına ne yazık ki katılamayacağım. İnşallah başka bir programınıza katılmaktan kıvanç duyarım. Hemşehrilerime selamlar, saygılar.

Vadullah Taş – Sinema Arşivcisi

Kars’ta düzenlenen Orhan Gencebay Sergisi’ni organize ettiğimden dolayı ne yazık ki yaklaşık 1 haftadır Kars’tayım. İftar günü de Kars’ta olacağımdan dolayı iftar yemeğinde değerli hemşehrilerimin yanında bulunamayacağım. Herkese selam ederim.

Prof.Yasin Aktay – Öğretim Görevlisi

İftardan hemen sonra televizyon programında canlı yayın konuğu olacağımdan dolayı ne yazık ki davetinize katılamıyorum. Orada hemşehrilerimle bir arada olmaktan onur duyarım. Katılamadığım için başta ev sahibi Siirtliler.Net Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel olmak üzere tüm hemşehrilerimden özürlerimi kabul etmelerini rica ederim.

Mesut Altunç – İstanbul SİDER Yöneticisi / Efa Tur sahibi

Yaklaşık 20 yıldır her Kadir Gecesi’ni memleketim Siirt’te geçirmekteyim. Bu yıl yine Kadir Gecesi için Siirt’e gideceğimden dolayı Siirtliler.Net’in iftar programına katılamadığım için özürlerimin kabulunü rica eder, programa katılan tüm hemşehrilerime selam ederim.

Nurettin Aras – İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü

Ne yazık ki Umre yolcusu olduğumdan dolayı nazik davetinize katılamayacağım. Böyle bir etkinlik düzenlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Böyle bir programa katılmak benim için bir onur olurdu. Oradaki herkese selamlarımı, saygılarımı iletiyorum.

Nimet Kaya – Tillolular Derneği Başkanı

Siirtliler.Net’in organize etmiş olduğu bu güzel iftar buluşmasına yönetim olarak katılmak için programımızı yapmıştık. Ancak dün bir hemşehrimizin cenazesi dolayısıyla derneğimizde taziye yapılacağı için ne yazık ki katılamayacağız.  Tüm hemşehrilerimizden özür diler inşallah Siirtliler.net’in başka bir programında katılmayı can-ı gönülden dileriz

 

Bu haber toplam 4903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!