1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtliler konserle coştular
Siirtliler konserle coştular

Siirtliler konserle coştular

Polis Teşkilatı’nın 166.Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Polis-Halk Konserinde havalarda uçuşan şarkılar, türkülerle Siirtliler enfes bir gece geçirdiler.

A+A-

Tan, Deniz Seki ve yerel sanatçımız Nevzat Turhan (Çahhor)’ın sahne aldığı gecede Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisi beğeni topladı.

Yağmurlu havaya rağmen Siirt Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşen etkinlik için vatandaşların hava kararmadan saha içerisinde kendilerine yer kaptıkları görüldü. Gecede çeşitli sivil toplum projelerinde desteklerini esirgemeyen işadamı ve girişimcilere birer plaket verildi. Orhan Danış, Adnan Öktüren, Zekeriye Batğı, Yahya Acar, Nezir Er, İnci Aksoy, Ethem Sancak ve Nihat Özdemir’e plaketleri verildi. Etkinlikte olmayan ödül sahiplerinin ödülleri ise vekâleten verildi.

Gece yoğun bir yağmur altında geçmesine rağmen sahnedeki ses sanatçılarının performansları göz doldurdu. Sanatçı Deniz Seki, “bizler Türkiye’de konserlerin İstanbul, İzmir, Ankara’dan öteye olamayacağını sanıyorduk. Oysa ki Siirt’te mükemmel bir izleyici potansiyeli var. Buradan organizatörlere sesleniyorum, Doğu konserlerine gelmek istiyoruz.” dedi.

İl Emniyet Müdürü Recep Güven, kendilerini kırmayıp Siirt’e geldikleri için sanatçılara teşekkür ederken, İl Valisi Musa Çolak ise sanatçılara Siirt battaniyesi hediye etmesinin ardından yaptığı konuşmada, “her zaman birlik ve beraberlik içerisinde diri olalım. Huzurumuz her zaman daim olsun” ifadelerine yer verdi.

“Keşke bu tür etkinlikler daha sık olsa”

Geceden sonra görüşlerini Siirtliler.Net ile paylaşan vatandaşlar “keşke bu tür etkinlikler her sene birkaç kez düzenlense.” Dediler.

 

GECEDEN SİİRTLİLER.NET KAMERALARINA YANSIYAN KARELER

 

Bu haber toplam 7623 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!