1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtliler Kocaeli Valisini ziyaret ettiler
Siirtliler Kocaeli Valisini ziyaret ettiler

Siirtliler Kocaeli Valisini ziyaret ettiler

Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER’i ziyaret eden Siirtliler Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin yeni yönetimi Siirt’in meşhur fıstığından ikram etti.

A+A-
2008 yılında kurulan ve 60 üyesi bulunan KOSİDER’in (Kocaeli Siirtliler Kültür ve Dayanışma Derneği) yeni yönetimi Kocaeli Valisi Gökhan SÖZER’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Dernek Başkanı Adnan Gülyeşil, Bşk.Yardımcıları Cudi FIRAT, Dr.Ahmet AYDIN, Av.Salih FIRAT, Sekreter Şefik GÖRGİN, Muhasip Celal ÖZAK ve üyeler Mahfuz BARAN, Nezir MAVİ, Baha NALBANT katıldı.

Yeni yönetimi tanıtmak ve geçmiş Ramazan bayramını kutlamak için ziyarette bulunduklarını belirten dernek başkanı Adnan GÜLYEŞİL dernek binasıyla Siirtli hemşehrilerinin tek çatı altında toplanarak kültür ve geleneklerini yaşatmak istediklerini açıkladı. Yapılan ziyarette yönetim kurulu üyelerinden Celal ÖZAK, Vali Gökhan SÖZER’e ilimiz Siirt hakkında bilgi sundu.

Dernek Başkanı GÜLYEŞİL’in açıklamalarının ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gökhan SÖZER “Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan ve bazı nedenlerden dolayı Kocaeli’ne yerleşen vatandaşlarımızın tek çatı altında toplanması bizleri de memnun ediyor. Kocaeli’ndeki sosyal yaşamı geliştirmek için bu tür derneklere ihtiyaç vardır” dedi. Vali SÖZER tüm yönetim kurulu üyelerini kutlayıp başarı dileklerinde bulundu.

08.10.2008  

Bu haber toplam 2035 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!