1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtliler Gecesi’nde coşku vardı
Siirtliler Gecesi’nde coşku vardı

Siirtliler Gecesi’nde coşku vardı

SİİYAD'ın Siirtliler Gecesi'nde coşku vardı.

A+A-

Merkezi Fatih, Kadınlar Pazarı’nda bulunan ve başkanlığını Vedat Sağlam’ın yapmış olduğu SİİYAD (Siirt İl ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği) tarafından organize edilen İstanbul Siirtliler Gecesi, dün akşam (01 Kasım 2009, Pazar) coşkulu bir şekilde düzenlendi.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Fatih’te Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye Siirt Milletvekillerinden Afif Demirkıran, Yılmaz Helvacıoğlu, Siirt Valisi Necati Şentürk, Siirt Üniversitesi Rektörü Recep Ziyadanoğulları’nın yanı sıra Kocaeli Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Gülyeşil ve yönetimi, İstanbul Bağtepeliler Derneği Başkanı Remzi Şanlı ve yönetimi katıldı.

 

Gecede açılış konuşmasını yapan Başkan Sağlam, geceye katılacak olan fakat annesinin vefatı nedeniyle katılamayan yerel sanatçılarımızdan Nevzat Turhan (Çahhor)’un annesine bir fatiha okunmasını istedi. Gecenin yapılacağı yer ile ilgili adres değişikliği yapılmasının tamamen kendilerinden kaynaklandığını açıkça belirtmesi ve geceye katılanlardan özür dilemesi takdir toplayan bir davranış olarak değerlendirildi.

 

DİĞER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZIN KATILIMI ÇOK ZAYIFTI

 

İstanbul’da onlarca ve köy dernekleriyle yüzlerce dernek bulunmasına rağmen dernek ve vakıflarımızın geceye katılım sağlamaması gösterdi ki İstanbul’daki Siirtlilerin birbirlerine olan çekememezlikleri halen devam etmektedir.

Bu haber toplam 3903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!