1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler Federasyonuna “Antalya hazır”
Siirtliler Federasyonuna “Antalya hazır”

Siirtliler Federasyonuna “Antalya hazır”

Türkiye genelinde kurulması planlanan Siirtliler Federasyonu için Antalya’dan Dilaver Tanık “hazırız” mesajı verdi.

A+A-

 

Siirtliler.Net e-gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından yaklaşık 3 yıldır sürdürülmekte olan ve Siirtliler Federasyonu’nun kurulabilmesiyle ilgili çalışmalarla ilgili Antalya Siirtliler Derneği başkanı Dilaver Tanık “Antalya olarak biz hazırız” mesajı verdi.
 
İstanbul’da 2 ay önce kurulan ve kısa adı İSİDER olan İstanbul Siirtliler Derneği yönetiminden Eyüp Güzel ve Cuma Çelik tarafından, federasyon çalışmaları kapsamında Antalya’ya bir ziyaret düzenlendi. Antalya Siirtliler Derneği Başkanı Dilaver Tanık ile görüşen İSİDER heyeti, Türkiye genelinde kurulması planlanan Siirtliler Federasyonu ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.
 
Antalya SİDER Başkanı Dilaver Tanık şu ifadelere yer verdi: “Derneklerin bir üst çatısı olan ve güç birliği anlamına gelen bu federasyonun kurulmasından yanayım. Aslında geç bile kalınmıştır. Kimin emeği geçiyorsa Allah ondan razı olsun. Bu oluşumun tüm Siirtliler arkasında olması lazım. Antalya Siirtliler Derneği olarak bu oluşumla ilgili maddi ve manevi olarak biz hazırız. Son yıllarda Siirtliler.Net’in sahibi gazeteci kardeşimiz Eyüp Güzel tarafından sürekli gündeme getirildi ama artık bu süreci hızlandırmalıyız. Farklı vilayetlerde konuyla ilgili toplantılar yapılsın. Her vilayet kendi ilindeki yapılacak toplantıya sponsorluk yapsın. Daha önce bu derece uzun süreli ve ciddi bir şekilde federasyon konusu gündeme gelmedi ve kimse bu işe kalkışmadı. Bu meşalenin fitilini yakan Eyüp Güzel kardeşim başta olmak üzere federasyon konusunu gündemlerine alan İSİDER yöneticilerine teşekkür ediyorum.”
 
Bu haber toplam 3129 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!