1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler Federasyonu için yol haritası belirlendi
Siirtliler Federasyonu için yol haritası belirlendi

Siirtliler Federasyonu için yol haritası belirlendi

Türkiye genelinde kurulması planlanan Siirtliler Federasyonu ile ilgili yol haritası belirlendi.

A+A-

 

Türkiye genelinde önemli bir lobi oluşturmak ve birlikteliği tesis etmek amacıyla kurulmasıyla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Federasyonlaşma sürecine Siirt Valiliği ile Siirt Üniversitesi de dahil oldu.
 
VALİ AYDIN: “BU SENE KURULMALIDIR”
 
Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’den bugüne kadar yürütülen federasyonlaşma çalışmaları hakkında bilgi alan Siirt Valisi Ahmet Aydın, “federasyon bu sene içerisinde kurulmalıdır” yönünde görüş bildirmiş ve bir yol haritası çıkarılmasını istemiştir.
 
Vali Aydın’ın ev sahipliğinde ilk toplantının İstanbul’daki Siirt STK’ları ile gerçekleşeceği yol haritası şu an için şöyle belirlenmiştir;
 
25 OCAK İSTANBUL TOPLANTISI
 
Toplantıya Siirt Valisi Ahmet Aydın ev sahipliği yapacaktır. Siirt milletvekilleri, Siirt Üniversitesi, Akademisyenler, İşadamları ve İstanbul’daki Siirt İl-İlçe ve Köy Derneklerinin başkanları katılacaktır. Toplantıda federasyonlaşma süreciyle ilgili değerlendirmeler yapılacaktır. Toplantı sonunda Mayıs ayındaki Çalıştay’a ve Eylül ayındaki İstanbul’daki Siirt günleri ile Tillo etkinliklerine dikkat çekilecektir.
 
11 MAYIS ÇALIŞTAY ve
12 MAYIS ANNELER GÜNÜ
 
Siirt Üniversitesi bünyesinde ÇALIŞTAY yapılacaktır. Çalıştay’a Türkiye’nin farklı vilayetlerindeki Siirt İl-İlçe-Köy dernek başkanlarının yanı sıra akademisyenler, bürokratlar, işadamları, siyasiler ve sanatkarlar davet edilecektir. Anneler Günü’nde yılın annesi ödülünün Hz.Veysel Karani’de verilmesi etkinliğine katılım sağlanarak Anneler Günü fikrinin Türkiye’deki tüm Siirtlilerin gündemine kazandırılacaktır.
 
EYLÜL FEDERASYON KURULUŞ DÖNEMİ
 
İstanbul’da Siirt Günleri, Tillo’da Işık Hadisesi etkinlikleri ve son olarak Türkiye’deki tüm derneklerin katılımıyla Siirtliler Federasyonu’nun kuruluş toplantısı gerçekleşecektir. Federasyonun ilanı Siirt’ten yapılacaktır.
 
 
 
Tarih: 25 Ocak 2013 Cuma
Saat: 20.00
Yer: Eser Premium Otel / Büyükçekmece
 
 
otel.jpg
 
harita.jpg
Bu haber toplam 3073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!