1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler Federasyonu için Siirt’te karar alındı
Siirtliler Federasyonu için Siirt’te karar alındı

Siirtliler Federasyonu için Siirt’te karar alındı

Türkiye genelinde kurulması çalışmaları yapılan Siirtliler Federasyonu için son ve karar toplantısı Siirt’te yapıldı.

A+A-

Uzun bir süredir kuruluş çalışmaları yürütülen ve İstanbul, Kocaeli, Diyarbakır gibi farklı vilayetlerde toplantıları yapılan Siirtliler Federasyonu için bu seferki toplanma merkezi Siirt oldu. Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen Dernek başkan veya yardımcıları bu sefer “karar için” toplandılar.

 
Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen Siirt İl, ilçe ve köy dernek başkanları dün (12 Mayıs Pazar günü ) Siirt Öğretmenevi’nde Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın ev sahipliğinde toplandılar. İSİDER Başkanı ve federasyonun mimarı Eyüp Güzel’in oturum başkanlığında gerçekleşen toplantıda Haziran ayının sonuna kadar Türkiye genelinde Siirtliler Federasyonu’nun kurulmasına karar verildi.
 
Vali Ahmet Aydın, “federasyonlaşma fikri olgunlaşmıştır. Artık federasyonlaşmaya hazır olan derneklerle bu çatı kurulabilir. Hazırlığını tamamlayamayan Türkiye’nin her tarafındaki Siirt derneklerimiz ise federasyon kurulduktan sonra da katılabilirler.” Dedi.
 
Demirkıran ile Ören’e İSİDER’den bir teşekkür hediyesi
 
Bugüne kadar Siirt hemşehri derneklerine duyarlılıkları ve Siirtlilerin birlikteliği anlamına gelen federasyonlaşma çalışmalarına duyarlılık gösteren Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören’e İSİDER Başkanı Eyüp Güzel tarafından birer porselenden Osmanlı kaftanı hediye edildi. Vali Ahmet Aydın'ın benzer hediyesi ise Anneler Günü dolayısıyla 50 Siirtli anneyle birlikte Siirt'e gelen İSİDER Kadın kolları Başkanı tarafından Valilik makamında verilecektir.
 
Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören, yaptıkları açıklamada birlikteliğin Türkiye’nin her tarafındaki Siirtliler arasında sağlanmasına ve bunun önemine vurgu yaptılar. Türkiye genelinde kurulacak olan Siirtliler federasyonunun, Siirt’in Ankara’daki elini daha çok güçlendireceğini dile getirdiler.
 
5 KİŞİLİK TÜZÜK HEYETİ SEÇİLDİ
 
Federasyonun tüzüğünü hazırlamak üzere 5 kişilik bir komisyon oluşturuldu. Bu komisyonda bulunan isimler şöyle; Eyüp Güzel, Cabbar Barış, Ahmet Öktem, Musa Kurt ve İzzettin İçin
 
Toplantıyla ilgili detaylara sonraki haberlerimizde ayrıca yer verilecektir.
 
 
federasyon1-003.jpg
 
federasyon2-003.jpg
 
federasyon3-002.jpg
 
federasyon4-002.jpg
 
federasyon5-002.jpg
 
federasyon6-002.jpg
 
federasyon7-002.jpg
 
federasyon8-001.jpg
 
 
Bu haber toplam 5043 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!