1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtliler Federasyonu için karar vakti
Siirtliler Federasyonu için karar vakti

Siirtliler Federasyonu için karar vakti

İstanbul’da toplanan Siirt İl, İlçe ve Köy Dernekleri, Siirtliler Federasyonu için karar aldılar.

A+A-

İSİDER (İstanbul Siirtliler Derneği) tarafından sürdürülmekte olan Siirtliler Federasyonu çalışmalarında sona geliniyor. Dün Fersaf Derneği’nde Keramettin Özaydın'ın ikramlarıyla düzenlenen toplantıya Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt AK Parti Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören ile BDP Siirt Milletvekili Gültan Kışanak davet edildiler. Sadak, Ören ve Kışanak’ın önceden belirlenmiş programları nedeniyle toplantıya katılamazken Siirt Valisi Ahmet Aydın ile Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, toplantıya katılarak federasyonlaşma çalışmalarına desteklerini verdiler.

 
Siirt Valisi Ahmet Aydın ile Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’ın, Türkiye genelinde güçlü bir Siirt lobisinin önemine vurgu yaptıkları konuşmalar katılımcılar tarafından takdirle karşılandı.
 
Komisyon Kurulmasına karar verildi
 
Toplantıda İSİDER’le birlikte İlçe derneklerinden ve diğer vilayetlerdeki İl Derneklerinden birer temsilciyle federasyonlaşma ve tüzük çalışmalarını yürütmek üzere komisyon kurulmasına karar verildi. Birer temsilcilik verecek olan İl ve İlçeler ay sonuna kadar belirleyecekleri temsilci ismini İSİDER Başkanı Eyüp Güzel’e bildirmeleri üzerine mutabakat sağlandı.
 
Kuruluş Toplantısı Mayıs’ta Siirt’te
 
Vali Aydın, dernek başkanlarını Mayıs ayında Anneler Günü etkinliğine davet ederek federasyonun kuruluş toplantısını yapmak üzere yaptığı çağrı hazurun tarafından kabul edildi. Dernekler bu tarihe kadar federasyona katılım için tüzük değişikliklerini tamamlamaları yönünde bilgilendirildiler. Mayıs’ta Siirt’teki toplantıya katılacak olan dernek Başkanları, İSİDER’e bilgi vermeleri hususu hatırlatıldı.
 
STSO Başkanı Güven Kuzu’dan Mesaj
 
Öte yandan toplantı sırasında Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu tarafından gönderilen mesajda “Programımın yoğunluğu nedeniyle Federasyon toplantısına katılamadım. Toplantıdaki hazuruna, değerli hemşehrilerime saygı ve selamlarımı iletiyorum. Federasyon oluşumunu bütün kalbimle destekliyor, bu oluşumda yer aldığımızı belirterek üzerimize düşen ne olursa yapmaya hazırım.” İfadelerine yer verdi.
 
Çözüm sürecine destek bildirgesi yayınlanacak
 
Siirt İl, İlçe ve Köy dernekleri platformu olarak ülkemizin en önemli konusu olan çözüm süreciyle ilgili ortak bir basın bildirgesi hazırlanarak sürecin önemine vurgu yapılarak desteklendiği açıklanacak. Bildirge, Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından hazırlanarak dernek başkanlarınca imzalanacak.
 
 
federasyon1-002.jpg
 
federasyon2-002.jpg
 
federasyon3-001.jpg
 
federasyon4-001.jpg
 
federasyon5-001.jpg
 
federasyon6-001.jpg
 
federasyon7-001.jpg
 
 
 
Bu haber toplam 4496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!