1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirilecek
Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirilecek

Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirilecek

Siirt’te de “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyası başlatıldı.

A+A-

İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere destek olmak amacıyla 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyasını başlattı.

Siirt IHH gönüllüleri, bu yıl başlatılan “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” çalışmaları çerçevesinde Siirt’li yetim çocuklar, anneleriyle birlikte 10 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Kültür Sinemasında “Fetih-1453” sinema filmini izleyecekler. Filmin sonunda Bursa’dan gelen IHH gönüllüleri yetim çocuklarının giyim ihtiyaçlarını giderecek.

Toplumda ümmet şuurunu canlandırmak, yardımlaşma ile paylaşmaya aracı olmak ve insanlar arasındaki sosyal bağları kuvvetlendirmek için 'Yetim Günleri” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar: “ IHH gönüllüleri olarak bir dizi çalışma başlattık. İHH İnsani Yardım Vakfı yurt içine ve yurt dışında olduğu gibi Siirt’te de yetimlerin yüzünü güldürmek, onlara çeşitli yardımlarda bulunmak için gönüllülerimizle birlikte devam eden hizmetlerimiz desteklerinizle devam ediyor. Yetimler bizim için mukaddes emanetlerdir. Bu ümmetin Peygamberi bir yetimdi. Yetimi korudu, kolladı ve yetime sahip çıkılması gerektiğini vasiyet etti.” Şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1797 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!