1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirildi
Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirildi

Siirtli Yetim Çocuklar Sevindirildi

İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere destek olmak amacıyla 1 Şubat–31 Mart tarihleri arasında "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" kampanyasını başlattı.

A+A-

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) 'Yetimlere Dünyanızda Yer Açın' projesiyle dikkatlerini üzerine çekiyor.

 

Siirt IHH gönüllüleri, bu yıl başlatılan “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” çalışmaları çerçevesinde Siirtli yetim çocuklar anneleriyle birlikte bugün saat 10.00’da Kültür Sinemasında “Fetih–1453” sinema filmini izlettirdiler.  Filmin sonunda Bursa ve İstanbul’dan gelen IHH gönüllüleri yetim çocukları bir giyim mağazasına götürülerek kıyafet giydirildi.

 

Vatandaşların, yetimlerin aylık gideri olan 90 TL'lik bağışta bulunarak 1 yetime sahip çıkabileceklerini kaydeden Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar: “Dernek yönetimi olarak daha önce tespit ettiğimiz 200 yetim çocuğa bugün, Fetih 1453 filmini izlettirdikten sonra 100 çocuğu götürdüğümüz giyim mağazasında kıyafet giydirdik. İleriki günlerde de geri kalan yetim çocuklara da kıyafet giydireceğiz. Bursa ve İstanbul’dan gelerek kampanyaya destek veren Gönüllülere ve bu kampanyamızda özveri ile bizlere yardım ve desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımıza teşekkürü borç bilirim. Bugün yetim çocuklarımızı sevindirmenin manevi hazzını yaşadık. Bu etkinliğimizle yetim yavrularımızın sevinmeleri, gülmeleri, koşup oynamaları, film izlemeleri, yeni kıyafet giymeleri kendilerini ne kadar heyecanlandırmışsa bizleri de bir o kadar mutlu etti." Şeklinde konuştu.

 

Elbiselerini giyen çocukların sevinçli oldukları gözlendi

 

 

 

Bu haber toplam 2071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!