1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtli Yazarlar Memleketlerinde
Siirtli Yazarlar Memleketlerinde

Siirtli Yazarlar Memleketlerinde

Siirt Okuyor ve 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Siirtli yazarlar memleketleri Siirt’e geldiler.

A+A-

Siirtliler.Net ve İSİDER organize edilerek başlatılan ve Siirt Valiliği’nce desteklenen Siirtli Yazarların memleketleri Siirt’e davet edilmesi etkinliği kapsamında yazarların bir kısmı bugün Batman’dan Milli Eğitime bağlı bir minibüsle alınarak Siirt’e getirildiler.

Siirtli Yazarlar, Batman Havaalanında aynı uçakla geldikleri Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ve Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman ile kısa süreli bir tanışma toplantısı yaptılar.

Siirt Okuyor projesinin koordinatörü Cengizhan Başaran ile Siirtliler.Net yöneticisi Eyüp Güzel tarafından Batman’dan alınarak Siirt’e getirilen yazarlarımıza akşam yemeği Adanalı Lokantası’nda Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş tarafından ikram edildi.
 
Gelen yazarlarımız arasında Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma, Vadullah Taş, Serkan Tekin, Emine Uçak Erdoğan ve Mesut Yılmaz bulunuyor. 24 Kasım Cumartesi günü ise Prof.Dr.Yasin Aktay da memleketi Siirt’e gelerek hem Tillo’daki hem de Siirt’teki etkinliklere diğer yazarlarla birlikte katılacak.
 
Öte yandan Sinema Yazarı ve Arşivcisi hemşehrimiz Vadullah Taş’ın Avrupa Gazeteciler Derneği’nin geleneksel düzenlediği ödül programında “En İyi sinema Yazarı” ödülünü kazandığı ve plaketini 6 Aralık’ta Kıbrıs’ta düzenlenecek törenle alacağı öğrenildi.
 
siirtliyazarlar1.jpg
 
siirtliyazarlar2.jpg
Bu haber toplam 3867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!