1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Yazarlar haberimiz üzerine Tillo
Siirtli Yazarlar haberimiz üzerine Tillo

Siirtli Yazarlar haberimiz üzerine Tillo

Siirt’li çocuklarımız, Siirtli yazarları artık en azından Tillo’da tanıyacak… Belki sırada Siirt merkez ve diğer ilçeler var.

A+A-

13 Ocak 2012 tarihinde Siirtliler.Net tarafından bilgisayar ekranlarına taşınan “Siirt’li Çocuklar Siirt’li Yazarları Tanıyor mu?” başlıklı haber Tillo (Aydınlar) Kaymakamı Ahmet Yıldız’ı harekete geçirdi.

Siirtliler.Net yazarlarından ESKADER başkanı Mehmet Nuri Yardım tarafından kaleme alınan 13 Ocak 2012 tarihli yazıda Siirt kamuoyunun dikkatleri “Siirtli Yazarlar” konusuna çekilmişti. Edebiyatçı Yazar Mehmet Nuri Yardım, kaleme aldığı o yazıda “Siirt’li çocuklarımız, Siirtli yazarları tanıyor mu? Memleketimizin tek kütüphanesinde “Siirtli Yazarlar” diye bir köşe var mı?” diye sormuş konunun önemine dikkat çekmişti.

SEVİNDİRİCİ HABER TİLLO’DAN GELDİ

Edindiğimiz bilgilere göre Tillo’nun (Aydınlar) idealist Kaymakamı Ahmet Yıldız konuyla ilgili kolları sıvamış bile. Kaymakam Yıldız, Tillo Gençlik Merkezi’nde çocukların, gençlerin ve araştırmacıların yararlanacağı bir kütüphane oluşturuyor. Kütüphanede ise Siirtli yazarların eserleri yer alacak.

Bu haber toplam 2463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!