1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirtli Yazarlar 24 Kasım’da Siirt’e geliyor
Siirtli Yazarlar 24 Kasım’da Siirt’e geliyor

Siirtli Yazarlar 24 Kasım’da Siirt’e geliyor

Siirt, ilk kez Siirtli yazarları kendi eserlerini imzalamak için ağırlayacak. Hem de en anlamdı bir günde...

A+A-

Aralarında Hilmi Yavuz, Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma, Mehmet Nuri Yardım, Vadullah Taş, Prof.Dr.Yasin Aktay, Tarık Tufan, Emine Uçak Erdoğan, Mirkan Baran, Serkan Tekin, Mesut Yılmaz gibi Türkiye’de hatırı sayılır bir saygınlıkları bulunan Siirtli Yazarlar, memleketleri Siirt’e geliyorlar. Liste önümüzdeki günlerde daha da zenginleşebilecek.

 
Siirt Valisi Ahmet Aydın tarafından başlatılan “Siirt Okuyor” adlı projenin etki alanını genişletmek için Siirtliler.Net tarafından başlatılan “Kitap Toplama Kampanyası”nda Siirtli yazarların eserleri toplanıyor. Böylece hem kitap okuma etkinliği gerçekleşecek hem de Siirt gençliği, tanımadığı belki de ismini dahi duymadığı Siirtli yazarları eserleriyle birlikte tanımış olacak.
 
İMZA GÜNÜNDE SİİRT’TELER
 
İmza günü için sıradan bir gün yerine farklı bir anlam katmak için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün belirlenmesiyle Siirtli yazarlar 23 Kasım’da Siirt’e gelecek ve 25 Kasım’da Siirt’ten ayrılacaklar. Vali Aydın, Siirtli yazarların yol ve konaklama masraflarını üstleneceğini belirterek “Saygıdeğer yazarlarımızı Siirt’te ağırlamak istiyoruz. Güzel bir etkinliğe imza atıyorsunuz” ifadelerine yer verdi.
 
Bu haber toplam 3759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!