1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Umrecilerden mektup var
Siirtli Umrecilerden mektup var

Siirtli Umrecilerden mektup var

Medine-i Münevvere’de bulunan Siirtli umrecilerin sağlık durumlarının çok iyi olduğu ve kutsal topraklarda ibadetlerini büyük bir huzur içerisinde yerine getirdikleri belirtildi.

A+A-

Siirt’te 10 Mart 2012 tarihinde düzenlenen törenle Medine-i Munevvere’ye uğurlanan Siirt’li Umreciler, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in mübarek kabrinin de bulunduğu Medine-i Münevvere’ye geldi.

Siirt’ten Medine-i Münevvere’ye ulaşan Umreciler, Yeşil Kubbe karşısında Hareme ilk Otel olan Amiry Palas’a yerleşir yerleşmez gurupla birlikte Mescidi Nebevi’ye koştular. Hemen 2 rekat şükür namazı ve tahiyyatül mescid namazı kılan Siirt’li Umreciler, daha sonra Peygamber Efendimiz’in hücre-i saadetleri ile yanında medfun bulunan Hz.Ebubekir ve Hz.Ömer’e salat ve selamları ulaştırdılar.

121 Kişinin bulunduğu Siirt Altınoluk Hac ve Umre Şubesi Medine-i Munevvere’de Cennetül Baki, Uhud Şehitliği, Mescidi Kıbleteyn, Kuba, Yedi Mescidler Hendek, Cennetül Baki’yi ziyaret ettiler.

Siirt Altınoluk Hac ve Umre Şube Müdürü Suat Özyapıcı yaptığı açıklamada, Medine-i Munevvere’de 40 farz namazı tamamladıktan sonra 19 Mart 2012 tarihinde Mekke’ye geçeceklerini, tüm Siirt’li Umrecilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, kutsal topraklarda Memleketimiz, Ülkemiz ve tüm vatandaşlarımız için dua ettiklerini sözlerine ekledi.

Özyapıcı diğer Siirtli Umreciler ile Medine-i Munevvere’de görüştüklerini hepsinin de sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 2894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!