1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli kan verme şampiyonu Erdal Soysal’a plaket
Siirtli kan verme şampiyonu Erdal Soysal’a plaket

Siirtli kan verme şampiyonu Erdal Soysal’a plaket

133.kanını Siirt’te veren Türkiye ve Dünya kan verme şampiyonu Siirtli Erdal Soysal’a Kızılay ve Emniyet’ten plaket…

A+A-

Türk Polis Teşkilatı’nın 166.Yılı Kutlama Programının üçüncü gününde Güres Caddesi üzerinde kurulan çadırda kan bağışında bulunuldu.

Siirt Emniyet Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulu Personeli ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen kan bağışı etkinliği Vali Musa Çolak’ın saat 10.00’da kan bağış çadırına gelmesiyle başladı.

Kan bağışının onur konuğu ise İstanbul’da bulunan Siirtli hemşehrimiz olan Dünya ve Türkiye kan verme şampiyonu Erdal Soysal idi. 18 yaşından beri kan veren Siirt Merkez doğumlu Erdal Soysal, 133.kanını polis haftası etkinlikleri münasebetiyle Siirt’te verdi.

ONUR KONUĞU SOYSAL’A KIZILAY VE EMNİYET’TEN PLAKET

Kan vererek birçok insanın şifasına veya hayat bulmasına vesile olan Türkiye kan şampiyonu Erdal Soysal’a Siirt Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık tarafından ve Siirt Emniyet Müdür Recep Güven tarafından plaket verildi. Kızılay’ın plaketini Siirt Valisi Musa Çolak takdim etti.

Vali Çolak yaptığı açıklamada, “Bu bağışlanan kanlar dil, din, ırk ayrımı yapmadan ihtiyacı olan her vatandaşa gidiyor. Çalışmalarından ötürü Kızılay Siirt Şube başkanı Yener Tanık’a teşekkür ediyorum. Ayrıca kan verme hassasiyetinde olan ve Siirt’e kadar gelerek 133.kanını bağışlayan Siirtli hemşehrimiz Erdal Soysal’a da çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber toplam 4073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!