1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirtli hemşehrimizden Terlik dünyasında bir ilk!
Siirtli hemşehrimizden Terlik dünyasında bir ilk!

Siirtli hemşehrimizden Terlik dünyasında bir ilk!

Terlik dünyasında yeni bir buluş olan Fortis Ortopedik marka terliklerin mucidi Siirtli bir hemşehrimiz...

A+A-

F&O - Fortis Ortopedik

Faydalı Model Belgesi ile patentini aldığı yeni terlik modeli Türkiye ve Dünya’da bir ilk. Daha sınırlı özelliklere sahip terlik üreten firmalar bulunuyor. Ancak Ekrem Orak’ın patentini aldığı bu yeni model terlikte bulunan 5 ana özellik hiçbir terlikte bugüne kadar üretilemedi.

Terliği giydiğinizde rahatlığı hissedeceksiniz. Peki ayaklarda sadece rahatlık mı veriyor?

GENEL ÖZELLİKLERİ

1.       Ortopedik (tıp dilinde Anatomik)

Düz taban olanlar için. Yürümeye yeni başlayan çocuklar için. fortis terlikAyaklarında problem olanların yanı sıra sağlıklı her insanın kullanması halinde sayısız faydaları bulunuyor.

2.       Masaj Destekli

Vücuttaki bütün sinir uçları ayak tabanlarından geçtiği için uyarılma noktaları ayak tabanlarındadır.  Terliğin tasarlanma aşamasında Uzak Doğu’nun terapi sistemleri incelendi ve buna göre geliştirildi. Örneğin baş ağrıları veya kas ağrıları için ayak tabanında uzmanlar tarafından ilgili noktaya masaj yapılır. Terlikteki masaj destekli sistem bu formülle oluşturuldu. Terlik üzerinde bulunan çok sayıdaki çıkıntıların her birinin ayrı hedefi var vücut üzerinde.

3.       Anti-Bakteriyel (mikropları barındırmaz)

Sağlıksız terliklerin kullanımında yan etkilerin belirtileri; önce ayak kızarır, sonra kaşınır sonra sulanır ve nihayetinde ayakta mantarlar oluşur. Geliştirilen bu yeni model terliğin üzerindeki anti-bakteriyel özel maddesi bu durumu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

4.       Epin Destekli (Topuk Dikeni hastaları için)

Birçok insanda, özellikle de bayanlarda sık rastlanan “Topuk Dikeni” denilen hastalık sonucu normal ayakkabı ve terlik giyemeyenlerin tamamen rahat edebileceği poliüretandan yapılmış bir destek bölümü bulunuyor.

5.       Magnetizmalı (Mıknatıslı)

Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Terliğin her birinde gözle görünmeyen 4 tane mıknatıs sayesinde bu özellik işleniyor.

F&O – Fortis Optopedik Terlik ile ilgili şu sıralar ulusal reklam çalışmaları sürüyor. Üretim henüz başlamadı. Ulusal reklam çalışmalarının ardından seri üretime başlanacak. Bay-Bayan olmak üzere her yaş grubuna uygun üretimi yapılacak olan Fortis Ortopedik terlikleriyle ilgili Ekrem Orak her vilayette bayilikler vermek için kolları sıvadı.

Ürünün mimarı Ekrem ORAK Kimdir? 1962 Siirt doğumlu. Açık Öğretimekrem orak Fakültesi hem Sosyal Bilimler hem de Mahalli İdareler Bölümü mezunu. Aynı zamanda Optisyen (fenni gözlükçü). 1964 yılında İstanbul’a yerleştiler. Terlikçilik 48 yıllık bir gelenekten geliyor. Baba mesleği. 48 yıl boyunca üretimini yaptıkları terliklerin sayısını bilmiyor.

 

fortis terlik

Bu haber toplam 5783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!