1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli hacılar il müftülüğüne veryansın etti
Siirtli hacılar il müftülüğüne veryansın etti

Siirtli hacılar il müftülüğüne veryansın etti

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere ilimiz Siirt’ten kutsal topraklara gidip gelen hacılarımız İl Müftülüğüne veryansın ettiler.

A+A-

İl Müftülüğü tarafından kafileler halinde gönderilmeyen, yurtiçi yolculuğunda  kendi imkanlarını kullanmalarını isteyen ve buna karşın ücretlerinin ödeneceğini taahhüt eden İl Müflülüğü’nün sözünde durmadığı belirtildi.

 

Bu mudur hizmet, bu mudur kul hakkına riayet?

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’na;
 

Bu yıl hac farizamızı yerine getirmek üzere kutsal topraklara gideceğimiz için, çok sevinmiştik. Ama yolda yaşadıklarımızdan dolayı çok sıkıntı çektik, çok yorulduk, manen yıkıldık.


Tercihimiz, müstakil tip iki kişilik odalardı. İstanbul Havalimanı’ndan uçacaktık. Türkiye’nin her yerindeki hacı adayları bulundukları yerden, sayıları ne olursa olsun kendi il müftülükleri tarafından kafileler halinde götürüldükleri halde, Siirt Müftülüğü bunu yapmadı. Bizlere, “On bir kişilik bir grup için uçak kaldıramayız. İster uçakla, ister otobüsle, ister özel otolarınızla gidin ama mutlaka 18 Kasımda İstanbul’da bulunun. Herkes kendi başının çaresine baksın. Hac dönüşünüzde, yaptığınız yol masraflarını iade edeceğiz” dendi.


Bizler de, hava muhalefeti olur diye korkumuzdan 16 Kasımda kara yoluyla Diyarbakır’a gittik, oradan hava yoluyla da İstanbul’a uçtuk. İki gün İstanbul’da bekledik. 18 Aralıkta kutsal topraklardan geri döndük. Uçağımız 11:30’da İstanbul Havaalanı’na indiği halde, ancak akşam 18:45’te Diyarbakır’a doğru uçabildik. Diyarbakır’a varış saati 21:00 idi. Oradan da kara yoluyla Siirt’e gittik. Gece yarısı 24:00’da Siirt’e vardık. Uçaklara yetişemeyip, kaçırırız endişesiyle manen çok sıkıntı çektik, psikolojimiz bozuldu. 20 gündür kutsal topraklardan döndüğümüz halde Siirt Müftülüğü vaadini yerine getirmedi. Siirt-İstanbul, İstanbul-Siirt yol masrafını değil de, sadece gidiş geliş otobüs bilet ücreti olarak her birimize 150 TL verildi. Oysa ki yaptığımız masraflar 600-700 TL’yi bulmuştu. Bu mudur hizmet, bu mudur kul hakkına riayet?!

 

Türkiye Gazetesi

Serbest Kürsü / Behçet Fakihoğlu

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/makaledetay.aspx?id=430793 

Bu haber toplam 2513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!