1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Hacılar Evlerine Döndü
Siirtli Hacılar Evlerine Döndü

Siirtli Hacılar Evlerine Döndü

Diyanet işleri Başkanlığının düzenlediği Hac turunun Diyarbakır 7.kafilesi 2. Grup hacıları dün Diyarbakır hava alanında hacı yakınları tarafından sevinçle karşılandılar. Gelen hacılarımızda hem büyük bir sevinç hem de kutsal toprakları bırakmanın verdiği

A+A-

Siirtli Hacılar Evlerine Döndü

Hem Sevinç, hem de tatlı Hüzün

Diyanet işleri Başkanlığının düzenlediği Hac turunun Diyarbakır 7.kafilesi 2. Grup hacıları dün Diyarbakır hava alanında hacı yakınları tarafından sevinçle karşılandılar. Gelen hacılarımızda hem büyük bir sevinç hem de kutsal toprakları bırakmanın verdiği tatlı bir hüzün vardı.

Diyanet işleri başkanlığının hacı karşılaması organizasyonu oldukça tertipli idi

 Siirt hacıları için 3 adet yolcu otobüsü Diyarbakır havaalanında yarım saat önceden de hazır bulunmuştu.  Alkışlarla karşılanan hacılar arasında ilk karşılaştığımız E-Gazetemiz Editörlerinden Ecz. Fidan PESEN ÖZDOĞAN’ın babası Hacı Sıtkı PESEN ile yaptığımız röportajda hacımız duygularını şu şekilde ifade etti:

“ Çok mutluyuz ve bir o kadarda  kutsal toprakları bırakmanın verdiği tatlı burukluk  var içimizde, Cenab- Allahtan gitmek isteyen tüm müminlere nasip etmesini diliyorum ve Diyanet İşlerine Mekke ve Medine de verdiği hizmetten dolayı, ayrıca Hocamız Abid AGAH’a da bizimle ilgilendiği ve tüm hacılara da oldukça güler yüzlü bir şekilde hizmet verdiği için çok teşekkür ediyorum.”

 

Biz de Siirtliler.net ailesi olarak Hacılarımız haclarının kabul edilmesini  ve gitmek isteyen tüm Müminlerede nasip olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

Bu haber toplam 2885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!