1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Gençlerin Facebook Çıkartması
Siirtli Gençlerin Facebook Çıkartması

Siirtli Gençlerin Facebook Çıkartması

Siirtli Gençler, Güney Doğulu olmanın dezavantajmış gibi görünmesine başkaldırıcasına yüzlerce, binlerce Türkiye insanına hatta bazen yurt dışındaki kullanıcılara da ulaşmayı başarmışlar.

A+A-

Siirtli Gençlerin Facebook Çıkartması

                İnternet ortamında bulunanların yakından tanıdığı sosyal ağ paylaşım servis sağlayıcısı Facebook’u hakkıyla kullananlar arasında şehrimizin genç beyinleri üretken bir şekilde yerlerini almışlar.

                Siirtli Gençler, Güney Doğulu olmanın dezavantajmış gibi görünmesine başkaldırıcasına yüzlerce, binlerce Türkiye insanına hatta bazen yurt dışındaki kullanıcılara da ulaşmayı başarmışlar.

                Örneğin Erhan GÜNBAT’ın kurduğu “holiday-tatil” içerikli grup kısa bir sürede yüz binlere ulaşıverdi ve grup üyelerinin birçoğu yabancı uyrukluydu.

                Rohan Mahlas ismini kullanan ve şehrimizin aktif derneklerinden Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği –SİRGEB- Başkanı da olan ve yine Siirtliler-Board sitesi kurucularından Muhammed KURT’un kurduğu gruplar ve siteler her geçen gün daha çok üye çekmeye devam ediyor.

                Fotoğraf Gönüllüsü diye adlandırabileceğimiz Emin SADIK ise bu aralar sanki Siirt’in fotoğrafçılığını yapıyor ve sessiz mütevazı bir şekilde bir sürü projede yer alıyor.

                Şakir ÖZMAZI’yı yine aynı grup içersinde görmek mümkün. Siirt sevdalısı Şakir ÖZMAZI yazılarıyla ve fotoğraflarıyla Siirt Sosyal Gelişimine Facebook ile katkıda bulunmaya çalışıyor.

                Mahşerin 3 atlısı gibi duran ve Siirt Anadolu İmam Hatip Liseli Hüseyin AKDEMİR, İdris AKDEMİR ve Paris Prensi Ercan GEÇGİN isimli gençler tam anlamıyla sağduyunun sesi olmaya çalışıyorlar. Herkes ILISU BARAJI yapılmasın derken onlar ILISU BARAJI yapılsın diye grup kuruyorlar. Siirt Fıstığının ismine sahip çıkıyorlar.

                Cihangira BİRSEN ismini çok görmemize rağmen kendisi, kendi isminden çok projelerinin ön plana çıkmasını isteyecek kadar mütevazı ve bir o kadar da Siirt Gelişimine duyarlı bir Siirtli.

                Eyüp GÜZEL sadece Siirt il sınırları içersindeki Siirtlileri toplamakla kalmıyor aynı zamanda İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Yalova gibi şehirlerdeki Siirtlilerin irtibat noktası gibi hareket ediyor ve Facebookta o da yerini alıyor. Siirtliler adındaki grubu her geçen gün büyümeye devam ediyor.

                Hifzullah ERYEŞİL ve Yusuf ELDEMİR ikilisi internet dışındaki birlikteliklerini ve üretici yönlerini Facebookta da göstermeye devam ediyor.

                Şehrimizin fahri hemşerisi Bekir Berkay TÜRKAY ise sanki bu gençlerin ortak buluşma noktası gibi. Bu gençlere her durumda akıl hocalığı yapmaktan geri durmayan Siirtliler.Net yazarı-yardımcı editörü TÜRKAY Siirt için çalışmaktan hiç yorulmayacakmış gibi duruyor. Kardeşi gibi sevdiğini söylediği Eyüp GÜZEL ile birçok çalışmaya imza atan Berkay Hoca şu sıralar yenilenen ve Güney Doğunun tek ücretsiz İngilizce öğretim sitesi olan www.bbtingilizce.com sitesini BBTENGLISH adı altında Facebooka taşımış.

                İsimlerini saydığımız gençlerin yanı sıra, Eşref EREZ, Murat Demirhan, Yusuf İLÇİN, Emre RAJOVA, Muhammed ÖZBEY, Emin SULTANOĞLU, Ulaş ASLAN, Ozan SÖYLER ve tabii ki Rahmetle burada anmaktan şeref duyduğumuz Ömer EREN’i de saymadan geçmemek gerek.

BİR KAÇ FACEBOOK GRUP ADRESİ

SİİRT’İ GELİŞTİRME VE KALKINDIRMA PROJELERİ

SİİRT FISTIĞI ANTEP FISTIĞI OLMASIN!!!

 

''BÜRYAN SİİRT'İNDİR; BİTLİSİN DEĞİL!

 

ILISU BARAJI YAPILSIN

 

SİİRTLİLER

 

SİİRT ÜNİVERSİTESİ GENÇLİK HAREKATI

 

Bu haber toplam 7730 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!