1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Genç Yazarlar artık Siiirtliler.Net ile
Siirtli Genç Yazarlar artık Siiirtliler.Net ile

Siirtli Genç Yazarlar artık Siiirtliler.Net ile

Siirtli Genç Yazarlar, aylık ortalama 240.000 kez okunan Siirtliler.Net internet sitesinde ve aylık gazetesinde makale ve şiirlerini yayınlayacaklar.

A+A-

Siirtli Genç Yazarlar artık Siirtliler.Net ile

                Siirt il Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan METİN’in öncülüğünde değişik okullardan “Yazarlık Kulübü”  öğrencilerinin ve danışman öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda önemli kararlar alındı.

                Birbirinden değerli genç öğrenci yazarların, Şube Müdürü Ercan METİN’in cesaretlendirmesiyle, kürsüye gelerek yaptığı konuşmalar ve kendi eserlerini okumaları toplantı salonunda bulunanların Siirt’in Edebi Hayatına dair olan umutlarının zirve yapmasına neden oldu. “Genç Yazarlar Dergisi” projesinin yakında yayına gireceğini belirten Ercan METİN, genç yazarları teşvik edici konuşmalar yaparak bu derginin Siirt Edebiyat Tarihinde bir mihenk taşı olacağı konusunda kararlı bir tavır sergiledi.

                Danışman öğretmenlerin sık sık genç yazarlar tarafından iltifat görmesi, öğretmenliğin bu gibi konularda ne kadar önemli bir faktör olduğunu bir kez daha gözer önüne serdi. Özellikle Öğretmen Esra GÜRLER Hanımefendinin sık sık öğrencilerinin iltifatlarına mazhar olması dikkat çekti.

                Öğrencilerin dışında konuşma yapan özellikle Türkçe-Edebiyat öğretmenlerinin derin anlamlar içeren cümleleri hayranlıkla dinlendi.

                Siirtliler.Net Genel Koordinatörü, İngiliz Edebiyatı Uzmanı, İngilizce öğretmeni Bekir Berkay TÜRKAY’ın dünya edebiyatı ve yazım sanatı üzerine yaptığı konuşma dikkatle dinlendiği toplantıda, genç yazarlar TÜRKAY’ın tavsiye ettiği kitapların isimlerini hevesle not aldı. Eskiden ayda 8 kitap okuduğunu belirten TÜRKAY, artık ayda en fazla 4 kitap okuyabildiğini ve genç yazarlara en önemli tavsiyesinin kitap okumak olduğunu, söyledi.

            Siirtliler.Net’in Genç Yazarlara Müjdesi

 

            Koordinatörümüz Bekir Berkay TÜRKAY, Genç Yazarlar için Siirtliler.Net sitesinde ve aylık gazetesinde köşe açılacağı müjdesini verdi. Aylık yaklaşık 240.000 kez okunan Siirtliler.Net’in, Genç Yazarlara yapacağı bu katkı büyük bir sevinçle karşılandı.

Bu haber toplam 3562 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!