1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirtli Çiftçiler Yeniden Örgütlendi
Siirtli Çiftçiler Yeniden Örgütlendi

Siirtli Çiftçiler Yeniden Örgütlendi

Siirt ve çevresinde bulunan bağ ve bahçe sahipleri, karşılaştıkları sorunları çözmek için daha önce feshettikleri Çiftçileri Koruma Derneği'ni, belediye meclisinin de onayıyla tekrar aktifleştirdi.

A+A-

Siirt Belediye Meclisi, Kasım 2010 gündeminde görüşülen Çiftçileri Koruma Derneği, belediye meclisinin de onayıyla tekrar aktifleştirdi. Siirt ve çevresinde bulunan 650 bağ ve bahçe sahipleri daha önce fes edilen ama Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak öncülünde tekrar örgütlenen dernek, 5 kişilik yeni yönetimin belediye meclisi tarafından kabul edilmesiyle çalışmalarına tekrar başladı.

 

Siirt Belediyesi Meclisi Kasım 2010 gündeminin 4. sırasında olan Meclis toplantısının 12. gününde görüşülen 'Çiftçileri Koruma Derneğini Yönetimi kurulum seçiminin yapılmasından önce Meclis toplantısında konu ile ilgili bir konuşma yapan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ‘bu gün meclisin yapacağı seçimle sadece 'Çiftçileri Koruma Derneği yönetim kurulunun seçmeyeceklerini, yeni oluşacak yönetim vesilesiyle herkesin bir nefer olarak çarşıda sokakta toplantılarımızda Siirt için hem gelir hem de kültür olan bağların ve doğayı korumaya yönelik bir seçim yapacaklarını söyledi.

 

Tekrar örgütlenmeye giden ve tüzüğü gereği üyelerin kendi aralarında seçtikleri yönetim kurulunun belediye meclisi üyeleri tarafından kabul edilmesi gereken 'Çiftçileri Koruma Derneğinin 5 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu Siirt Belediyesinin Kasım 2010 Meclis toplantısında yapılan ve 27 üyenin katıldığı gizli oylamayla kabul edildi. Yapılan seçim ardından Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak Yeni Seçilen yönetimi kutlayarak başarılar diledi.

 

Buna göre Çiftçileri Koruma Derneği yeni yönetim kurulu Mahmut Öz, Hayrettin Kars, Hilmi Nalbant, Bayram Tay ve Mehmet Polat'tan oluşuyor.

 

Bu haber toplam 2505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!