1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirtli aileler... Bu haber sizin için!
Siirtli aileler... Bu haber sizin için!

Siirtli aileler... Bu haber sizin için!

“7’den 70’e Siirt okuyor” projesiyle Siirt’te her evde farklı saatler yaşanacak.

A+A-

Yarın hafta sonu. Alın çocuğunuzu ve eşinizi birlikte en yakın kitapçıya giderek ayrı ayrı birer kitap alın. Çocuğunuzun ayrı, sizin ayrı, eşinizin ayrı olsun alacağınız kitaplar. Herkes kendi kitabını kendi beğensin. Ailenizle birlikte farklı bir etkinliğe imza atmanın ilk adımını gerçekleştirdiniz. Akşam olunca televizyonunuzu kapatın ve bundan sonra her akşam 1 saatinizi ailenizle birlikte kitap okuma saati olarak kararlaştırın. İşte Siirt'te bu proje hayata geçiyor. Siz de ailenize bir iyilik yapın ve bu projeyi ailenizde uygulamaya başlayın.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kanber Kızbaş, geçtiğimiz günlerde Siirtliler.Net yöneticisi Eyüp Güzel’e yaptığı açıklamada, Siirt’te evlerde aslında çok güzel bir okuma eğilimi olduğuna vurgu yaparak “bu güzel eğilimi koordine etmek, teşvik etmek ve tetiklemek gerekir” demişti.

 

“basın olarak size de bu konuda önemli sorumluluklar düşüyor” diyen il Milli Eğitim Müdürü Kızbaş, “Siirtliler.Net sitenizde bu projemizle ilgili özel bir köşe açarsanız önemli bir hizmet vermiş olacaksınız. Siirt’te aileler ve çocukları okuma eğilimindeler. Bu eğilimi biraz daha tetiklemek gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.

 

EVİNİZDE 1 SAATİNİZİ OKUMA SAATİ OLARAK BELİRLEYİN

 

Projenin ana teması, Siirt’te yaşayan aileler kendi evlerinde ailenin tüm fertleriyle birlikte akşamları veya günün herhangi bir saatini “okuma saati” olarak kararlaştıracaklar. Böylelikle her aile günde 1 saatini kendi evlerinde hep birlikte kitap okumaya ayıracaklar.

 

SİİRTLİLER.NET İLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ

 

Evlerinde bu projeyi hayata geçiren aileler, okudukları kitapları, ailece kitap okurken çekilmiş fotoğrafları, okunan kitapları başka ailelerle hediyeleşerek değiştirip değiştirmedikleri gibi etkinliklerini Siirtliler.Net ile paylaşabilirler.

Bu haber toplam 3243 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!