1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’in yeni Valisi Çolak, veda ziyaretlerinde
Siirt’in yeni Valisi Çolak, veda ziyaretlerinde

Siirt’in yeni Valisi Çolak, veda ziyaretlerinde

Siirt’e yeni atanan Bilecik Valisi Musa Çolak, Ertuğrul Gazi’nin Söğüt’te bulunan türbesini ziyaret etti.

A+A-

Vali Musa Çolak, Söğüt’te medfun bulunan Ertuğrul Gazi’nin naşının bulunduğu sandukanın başında şeref defterine duygu ve düşüncelerini kaleme aldı.

 

Vali Musa Çolak, Ertuğrul Gazi’nin türbesinde şeref defterine şu satırları yazdı:

 

“Milletin binlerce yıllık şeref dolu tarih yolculuğunda en önemli dönüm noktalarından birinin yaşandığı kuruluş ve kurtuluş beldesi Ertuğrulgazi yurdu bu topraklara hizmet etmenin onurunu yaşadım. Her tarafı buram buram tarih kokan Bilecik’e geçmişine, bugününe ve yarınına hizmet etmek benim için büyük şeref oldu. Bu toprakların manevi birikimi hizmetimi hep aşkla şevkle yapmamı sağladı. Biz vefalı milletiz. Bu toprakları Türk yurdu yapan Ertuğrulgazi’yi ve arkadaşlarını aradan geçen 700 yıla rağmen unutmadık. Her ortamda onları hayırla yad ettim. Onların bizlere miras olarak bıraktığı değerler en önemli hazinemizdir.

 

Bilecik Valiliği yaptığım süre içerisinde geçmişimize saygı, ecdadımıza vefamızın gereği, Osmanlı Devleti'nin doğduğu ve asırlara damgasını vuran Türk Büyüklerinin bu mübarek topraklarda bıraktıkları eserlere sahip çıkmayı kendime görev addettim. Bu güzide eserlerin restorasyonu ve çevre düzenlemesi için çalıştım. Geçmişini bilmeyenlerin gelecekleri de olamaz. Tarihin omuzlarıma yüklediği bu vazifeyi buradaki görevim süresince eda etmeye çalıştım.

 

İlim, irfan, sevgi, saygı, merhamet ve inanç temelleri üzerine bir dünya medeniyeti inşa eden ecdadımıza ve bu yüce değerlerin gençlerimiz tarafından bilinmesini vazife olarak gördüm. Hizmet felsefem “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışı oldu. Ertuğrul Gazi’nin 700 yıl önce öğütlediği ayrılıktan, bozgunculuktan, nifaktan uzak durmayı, bir ve beraber olmayı devletimizin bekası için uygulama gayreti içinde oldum.

 

Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali’den miras bu yüce değerler ışığında, tarihi köklerimizin üzerinde öz benliğimize sadakatle bağlı kalarak bu yüce vatanı yücelteceğiz. Burada görev yaptığım süre içerisinde amacım sizlerin aziz hatıralarına ve Söğüt ilçemize ve Bilecik halkına layık olabilmekti. Sizleri rahmetle yad ediyorum, ruhunuz şad olsun.”

Bu haber toplam 2731 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!