1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt’in ilk profesyonel kulübü açıldı
Siirt’in ilk profesyonel kulübü açıldı

Siirt’in ilk profesyonel kulübü açıldı

Birçok spor branşını içinde barındıran Bilim spor kulübü görkemli bir açılış yaparak Siirt Spor camiasına katıldı.

A+A-

İş adamı Kemal Bilim tarafından Siirtli gençlerin ulusal ve uluslar arası arenada seslerini duyurmak ve profesyonelce sporcu yetiştirilmek üzere kurulan kulüp içinde judo, tekvando, voleybol, basketbol, güreş, boks. Yüzme ve halk oyunları branşları barındırılacak.

 

Bilim Spor Kulübü kurucusu Kemal BİLİM verdiği bilgide ‘ilimiz doksanlı yıllardan beri göç alan ve veren bir kent olmuştur. Köylerin boşalması ile beraber oluşan sosyal dengesizlik ilimizde işsizliğe neden olmuştur. Bir iş adamı olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde gençlerimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza sporu sevdirmek ve Siirt’te sportif faaliyetleri Türkiye ve dünya arenasında başarılı sporcularımızda yerini almasını sağlamaktır.

Bu düşünce ile yola çıktığımız ve bir çoğu milli antrenör Siirtli hocalarımız ve Siirtli arkadaşlarımız ile geleceğimizi şekillendirmek ve çocuklarımıza spor sevgisini aşılamak gayreti ile çıktığımız bu yolda tüm Siirtli iş adamlarımızı da sosyal sorumluluk çerçevesinde kendiler ininde Siirt’tin gençlerine yatırım yapmaya çağırıyorum. Herkes bu taşın altına elini koyarsa geleceğimiz daha güzel olacaktır.’dedi.

Bu haber toplam 3665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!