1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’in en sessiz derneği
Siirt’in en sessiz derneği

Siirt’in en sessiz derneği

Siirt İşitme Engelliler Derneği üyeleri her ne kadar konuşamasalar da sosyal yaşamda sessiz kalmak istemiyorlar.

A+A-

2007 yılında kurulan dernek, Siirt’teki işitme engellilerin sosyal yaşamda “benim de yerim var” diyebildikleri tek yer belki de bu dernektir. Aynı kaderi paylaşan işitme engelliler buluştukları dernek çatısı altında çeşitli faaliyetlerle bilgi ve becerilerini geliştirme imkânı buluyorlar.

Çatom ile yapılan projeler kapsamında işitme engelli kızlar çeşitli kurslara katılmaktalar. 15’i kız, 47’si erkek olan toplam 62 işitme engelli dernek üyesi Türk İşaret Dili ve Türkçe okuma gibi dersleri de alabilmekteler.

Derneğe üye olanların dışında çok sayıda Siirt il ve ilçelerinde dilsiz bulunduğunu kaydeden Dernek Başkanı Orhan Buka, derneklerine üye olmayan işitme engellilere dernek kapısının sonuna kadar açık olduğunu, bu konuda ailelerin duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.

Yakında kurmayı düşündükleri Siirt İşitme Engelliler Spor Kulübü ile sportif faaliyetlere de imza atacak olan derneğin futbol kulüp başkanlığına ise Taraftar Dernek başkanı Çetin Akınay’ın onursal başkan olacağı kaydedildi.

Bu haber toplam 3986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!