1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt'in bugün İHH ve Filistin'den misafirleri vardı
Siirt'in bugün İHH ve Filistin'den misafirleri vardı

Siirt'in bugün İHH ve Filistin'den misafirleri vardı

Filistin Hükümet yetkilisi Tahsin Mısırlı ve İHH gönüllüleri bugün Siirt’e gelerek Şehit İbrahim Bilgen’in evini taziye amacıyla ziyaret ettiler.

A+A-

İsrail'in "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kapsamında Gazze'ye yardım götüren gemilere yapılan saldırı sonucu şehit ve gazi ailelerini ziyaret etmek üzere Filistin Hükümet Yetkilisi Tahsin Mısırlı ve beraberindeki I.H.H. Gönüllüleri Siirt’teydi.

I.H.H. Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Sarıkurt, I.H.H. Teşkilat Koordinatörü Reşat Başer, Diyarbakır I.H.H. Temsilcisi Recep İdikut, I.H.H. Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Selahattin Özer, Özgür-Der üyesi ve I.H.H. Gönüllüsü Mustafa Afsar, I.H.H. Batman Gönüllüsü Nurettin Oğurgül, Yenice Mazlum-Der üyesi ve I.H.H. Gönüllüsü Hüseyin İhsan, I.H.H. İzmir Gönüllüsü Tacettin Ekmen ve Tokat I.H.H. Gönüllüsü Doğan Özlük’ten oluşan ekip, Filistin Gazisi Metin Yardım’ın refakatiyle Şehit İbrahim Bilgen’in evini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundular.

Taziye sırasında Diyarbakır I.H.H. Temsilcisi Recep İdikut Şehit İbrahim Bilgen ile gemide yaşadıkları anıları anlattı. Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Sarıkurt: “İstanbul Fatih Belediyesi’nin bir bulvara Mavi Marmara ismini vereceklerini, diğer illerde ise aynı şekilde cadde ve sokaklara şehitlerin isimlerinin verileceği ve Gazze’de 9 şehidimiz için şehitlik yapılacağı duyumunu aldık. Şehidimiz İbrahim Bilgen için de aynı girişimlerde bulunulmasını temenni ediyoruz. Cenaze töreninde, farklı etnik köken, farklı cemaat ve farklı meşrepten binlerce insanın bir araya gelmesi bizleri çok duygulandırdı. Yaptığımız ziyaretlerde halkımızın “ikinci gemi ne zaman Filistin’e yardım götürecek?” demeleri bizleri çok memnun ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından çıkışta Filistin Hükümet Yetkilisi Tahsin Mısırlı, Şehit İbrahim Bilgen’in oğlu Yusuf’a tablo hediye etti.

İlk taziye ziyaretini ilimize gerçekleştiren heyet ilimizdeki temaslarının ardından ayrıldılar.

 

Genel Başkan Bülent YILDIRIM’ın ise ileri ki günlerde bölge genelinde yapacağı gezide Siirt’e de geleceği bildirildi.

Bu haber toplam 3195 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!