1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt’in Arapları üzerinden fitne çıkarma telaşı
Siirt’in Arapları üzerinden fitne çıkarma telaşı

Siirt’in Arapları üzerinden fitne çıkarma telaşı

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin ardından ilimiz Siirt’te IRKÇILIK temelli bir fitne çıkarma telaşı sardı kimi çevreleri.

A+A-

Özellikle sosyal medyada ateşlenen fitne ateşi Siirt’in asli unsurlarından biri olan Araplar üzerinden yakılmaya çalışılıyor.

Siirt’te Araplar sandığa gitmemişmiş…

Fitne çıkarma telaşına bakınca mantıklı her insan gibi sonuçlara bakıyorum. Önceki seçimlere göre herhalde en az (ama en az) % 15-20 düşüş vardır heralde diyorum.

Yani 2014 Yerel Seçimlerinde sandığa gitme oranı %86 iken 31 Mart 2019 Seçiminde katılım oranı herhalde  %50-60 filandır diyorum kendi kendime.

Rakamları tekrarlayım ki fitne ehlinin yalanını kayıtlara düşmüş olalım…

2009 seçimlerinde katılım oranı % 82,7

2014 seçimlerinde Katılım oranı % 86,8

2019 seçiminde katılım oranı % 82,8

Yani bir önceki seçime göre % 4 oy düşüşü var katılım oranında. Hepsinin Araplar olduğunu kim söyleyebilir? Hadi bir an için hepsinin Araplar olduğunu kabul edelim. Fitneci olmayan hangi Allah’ın kulu bu orandan “Araplar sandığa gitmedi” sözünü sarf edebilir ve yaygınlaştırmaya çalışabilir?

Ben söyleyim; İşi gücü fitne fücur olanlar!

Haaa son olarak ta şunu söyleyeyim; Ali İlbaş, sırf Kürt diye sandığa gitmeyen varsa “Araplar sandığa gitmedi” diyen fitneci zihniyetle ruh ikizidir. Farkları yoktur. Ha Arapçı, ha Kürtçü ha Türkçü… Al birini vur ötekine!

Eyüp Güzel / Siirtliler. NET

Bu haber toplam 9659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
71 Yorum