1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’i tanıtacak olan Kanal 7 ekibi Siirtliler.Net’teydi
Siirt’i tanıtacak olan Kanal 7 ekibi Siirtliler.Net’teydi

Siirt’i tanıtacak olan Kanal 7 ekibi Siirtliler.Net’teydi

Avrupa’da Anadolu’nun sesi ve aynası olan Kanal 7 Avrupa’nın sevilen sunucusu UzunEfe (Ramazan Aktaş) şimdi de Güneydoğu’nun ve Siirt’in sesi ve aynası olmak için Avusturya’nın başkenti Viyana’dan Siirt’e geldi.

A+A-

 Anadolu kültürünün bütün güzelliklerini ve Anadolu’nun gülen yüzünü ekrana taşımak isteyen Uzunefe Batman ve Mardin’den sonra ilimiz Siirt’e geldi. Siirt Merkez’de ve Tillo’da yaptıkları çekimlerin ardından Diyarbakır’a geçtiler.

HZ.VEYSEL KARANİ’SİZ SİİRT TANITIMI OLAMAZ

Siirt Merkez’de yöresel ürünlerimiz ile Tillo’daki tarihi mekanlarımızın çekimlerini yaptıktan sonra Siirtliler.Net bürosuna uğrayan ekip Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıkacaklarını belirttiler. Siirtliler.Net yöneticisi Eyüp Güzel tarafından “Ziyaret dediğimiz, Hz.Veysel Karani’nin türbesine gitmediniz mi?” yönündeki soruya “Tillo ve Siirt Merkez’i bitirdik buradan artık Diyarbakır’a gideceğiz” yönünde cevap geldi. Güzel, “Hz.Veysel Karani’yi anmadan Siirt’in tanıtımı eksik kalır. Özellikle orada anne sevgisi ve saygısının en bariz örneğini yaşatan bir zatın istirahatgahı bulunuyor. O zatı ziyaret ederek kayıt altına almanız ve tanıtımda yer vermeniz gereklidir. Aksi halde Siirt’in tanıtımı eksik kalır” dedi.

Siirt’in tanıtımı için yapılacak program 25 Eylül saat 17:00’de Kanal 7 Avrupa’da ekranlara gelecek.

Bu haber toplam 3440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!