1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’i sarsan tecavüz haberine Vali ve Savcılıktan açıklama
Siirt’i sarsan tecavüz haberine Vali ve Savcılıktan açıklama

Siirt’i sarsan tecavüz haberine Vali ve Savcılıktan açıklama

İlimiz Siirt’te yaşanan olayla ilgili olarak 100 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Çıkan haberlere ilişkin Savcılık ve Valilikten iki ayrı açıklama yapıldı. 25 kişinin gözaltına alındığını ve bunlardan 15 kişinin tutuklandığını açıklayan Siirt Valisi

A+A-

Vali Şentürk, düzenlediği basın toplantısında, iddiaların "nitelikli cinsel istismar olduğunu ve soruşturmanın gizli yürütüldüğünü" kaydetti. Necati Şentürk, yaptığı açıklamada: "Valilik olarak yapılması gereken her şey yapılmıştır. Şüphelilerin ortaya çıkarılmasında bilgi ve belgelerin toplanması esnasında, çocukların yaşlarının küçük olması ve ilerideki psikolojik durumları göz önünde bulundurularak emniyet teşkilatı psikologla birlikte çalışma yürüttü. İki kamu görevlisi açığa alındı. Bunlar hakkında muhakkik görevlendirilmiştir. Ayrıca bağlı oldukları Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünden de müfettiş istenmiştir. Olayda adli açıdan gizlilik kararı alınmıştır. Biz teşkilat olarak psikologlardan yardım aldık. Aynı zamanda sosyal hizmetleri il müdürlüğü ile çalıştık.

 

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA POLİS VE ASKER YOKTUR

 

Öğrencilerimizden ya da mağdur kızlarımızdan iki tanesi il dışında ve bir sosyal hizmetler il müdürlüğüne ait kuruluşta himaye altında, yani koruma altına alınmıştır. Yaklaşık 25 kişi gözaltına alınmış. Bunlardan 15’i tutuklanmıştır. Bunların arasında polis ve asker yoktur.” Dedi.

 

Ayrıca kız çocuklarından birinin okuduğu ilköğretim okulunun müdür yardımcısının da firari olduğu öğrenildi.

 

SORUŞTURMA HAKKINDA GİZLİLİK KARARI VAR

 

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık ise Siirt’te bir ilköğretim okulunda yaşandığı iddia edilen "cinsel istismar" olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, ancak gizlilik kararı bulunduğunu bildirdi. Başsavcı Karamık yaptığı açıklamada, basında yer alan ilköğretim öğrencilerine tecavüz olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, ancak soruşturma hakkında "gizlilik kararı" bulunması nedeniyle basında yer alan haberlerin büyük bir bölümünün gerçekleri yansıtmadığını kaydetti. Gizlilik kararının basın mensuplarına tebliğ edileceğini ifade eden Karamık, "Bu konuda basında çıkan bütün haberler takip edilerek, yetkililer hakkında soruşturma başlattık" dedi. Siirt’te bir ilköğretim okulunda okuyan kimliği açıklanmayan kız öğrenci ile ablasına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla adli mercilere sevk edilen 15 kişi tutuklandı.

Bu haber toplam 4878 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!