1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt'e Zivzik Narı şöleni düzenlenecek
Siirt'e Zivzik Narı şöleni düzenlenecek

Siirt'e Zivzik Narı şöleni düzenlenecek

Dişlinar Derneği, Zivzik Narı’nı tanıtım amaçlı 2 Ekim’de “Zivzik Nar Şöleni” düzenleyecek.

A+A-

Dişli Nar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği, Siirt Belediyesi'nin desteğiyle, kentin önemli tarım ürünleri arasında yer alan Zivzik Narı'nı tanıtmak için 2 Ekim'de “Zivzik Nar Şöleni” düzenleyecek.

 
Türkiye çapında lezzeti ve çekirdeğinin sağlık açısından sağladığı faydaları ile 2010 yılı içerisinde Dişli Nar (Zivzik) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından patenti alınan Zivzik Narı'nı, tanıtmak ve Pazar yaratmak amacıyla 2 Ekim Cumartesi günü “Zivzik Narı Şöleni” düzenlenecek. Siirt'in Şirvan İlçesi'ne bağlı Zivzik Köyü'nde Dişli Nar (Zivzik) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından Siirt Belediyesi'nin desteğiyle ilki yapılacak olan şölenin hazırlıkları tamamlandı.


1. Zivzik Nar Şöleni'ne katılacak misafirler için belediye tarafından şölenin yapılacağı alanda çevre düzenlemesi, ışıklandırma ve 3 çadır ile seyyar tuvaletler kuruldu. Şölene ilişkin bilgi veren Dişli Nar (Zivzik) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kumek, bu tür şölenleri daha önceki yıllarda düzenlemek istediklerini, ancak bazı sebeplerden dolayı bu düşüncelerini hayata geçiremediklerini belirterek, şölenin amacının Zivzik Narının tanıtımı ve dünyaya pazarlamak olduğunu söyledi. Kumek, “Şölenin yapılmasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bütün imkânlarını seferber eden Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a ve Belediye personeline teşekkür ederiz” dedi. Kumek, 2 Ekim Cumartesi günü Zivzik'te yapılacak olan şölene herkesi davet etti.

 

Şölenin programı şöyle;

 

08.30 Siirt'tin Güres Caddesi'nin her iki girişine Nar heykelinin dikilmesi

10.00 Zivzik köyünde nar toplanması ve Botan Vadisinin gezilmesi

12.00 Açılış konuşması ve diğer konuşmalar

14.00 Siirt MKM Müzik ve Tiyatro Guruplarının dinletisi ve gösterileri ile sürpriz sanatçı

Bu haber toplam 3888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!