1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’e karşı ön yargılarımız vardı
Siirt’e karşı ön yargılarımız vardı

Siirt’e karşı ön yargılarımız vardı

Almanya’dan gelerek Siirt’te Medlife Hastanesi’nde başarılı bir ameliyat geçiren hasta, “Siirt’e karşı ön yargılarımız vardı” dedi.

A+A-

Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı yakalandığı hastalığa çare bulamıyordu. Yakınları vasıtasıyla Siirt Özel Medlife Hastanesi doktorlarından Op.Gökhan Doğan’ın ismini duydu. Ancak Siirt’e karşı ön yargıları vardı. Özellikle ulusal basın ön yargılarını yıllarca beslemişti. Hasta ve yakınları Siirt ismini duyduklarında önce tereddüt geçirdiler. Medlife doktorlarından Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Gökhan Doğan’a telefonla ulaştılar. Op.Dr.Doğan ile yapılan telefon görüşmesinde kendi ifadeleriyle “tam bir güven” sağlandı.

 

 

“Biz en iyi doktorları yurt dışında arayan bir toplumuz”

 

Yaşanan hikayenin gerisini Medlife Hastanesi’nde oldukça başarılı bir ameliyat geçiren ve yüzü gülen N.M’den dinleyelim:

 

“Almanya’da hangi hastaneye gittiysem ve hangi doktorla görüştüysem derdime derman olmadılar. Tavsiye ettikleri ilaçların da yanlış olduğunu öğrendim. Yasal haklarımı arayacağım. Almanya’dayken İstanbul’daki bir yakınımı aradım ve bana Siirt’te Medlife Hastanesi’nde çalışan Op.Dr.Gökhan Doğan’ı tavsiye ettiklerinde ne yalan söyleyeyim şaşırdım. Siirt gibi vilayetlerine karşı bir önyargımız vardı. Fakat Dr.Gökhan beyle yaptığımız telefon görüşmesinde güven kazandık ve Almanya’dan uçağa bindiğimiz gibi Siirt’e geldik. Şimdi sağlık durumum çok iyi. Hem sağlığıma kavuştum hem de tamamen yanlış olan bir ön yargıdan da bu vesileyle kurtulmuş oldum.”

 

“Sağlığınızdayken de Siirt’e bekliyoruz”

 

Başından geçenleri bir bir anlatan hastaya, Siirtliler.Net’in sahibi Eyüp Güzel’in “bu anlattıklarınız bizleri gururlandırıyor. Artık bundan sonra hastalığınızda değil sağlığınızdayken de Siirt’e özel bir ziyaretinizi bekleriz. Medlife Hastanesi’nin şahsında Siirtlilerin sizi en iyi şekilde ağırlayacağından emin olabilirsiniz.” şeklindeki sözleri duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

 

Bu haber toplam 4319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!