1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’e hırsızlık için Diyarbakır’dan gelmişler
Siirt’e hırsızlık için Diyarbakır’dan gelmişler

Siirt’e hırsızlık için Diyarbakır’dan gelmişler

Siirt Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan hırsızlık operasyonlarda 4 kişi yakalandı.

A+A-

Siirt Yeni Mahalle ve Kooperatif Mahallesi’nde kapı kilit göbeğini kırarak yapılan hırsızlık olaylarıyla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda Diyarbakır’dan geldikleri tespit edilen 4 kişi yakalandı.

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından Siirtliler.Net’e gönderilen açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

İlimiz Kooperatif Mah. Nihat Aykut Caddesi ve Yeni Mahalle üzerinde 12/02/2011 günü saat 13:00 ile 15:00 arasında iki ayrı ikametten “Kapı Kilit Göbeğini kırmak” sureti ile hırsızlık olayı meydana gelmiştir.

Hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik il genelinde tüm noktalar kapatılarak Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan hızlı ve titiz çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren şahısların kullanmış olduğu 21 .. … plaka sayılı araç tespit edilmiş ve bahse konu araç  içerisinde bulunan M.F.M,  H.E,  T.K ve O.G  isimli (4) dört şahıs  yakalanmıştır. Adli mercilerden alınan arama kararına istinaden araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramada ikametlerden çalınan;

-              1 adet laptop ve fotoğraf makinesi

-              2 adet kol saati ve 1 adet parfüm

-              1 adet inci kolye, 1 adet altın zincir

-              1 adet altın bilezik, 1 çift bayan yüzüğü ve 2 çift altın küpe

-              1 adet cep telefonu ile 100 TL ele geçirilerek müştekilerine teslim edilmiştir.

 

Söz konusu olay ile ilgili yakalanan M.F.M, H.E ve O.G isimli (3) üç şahıs sevk edildikleri Adli mercilerce,  tutuklanarak ilimiz E Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmiş olup T.K isimli şahıs ise serbest bırakılmıştır.

Siirt Emniyet Müdürlüğümüzün hedefi hiçbir olayın faili meçhul kalmamasıdır. Bu ilke doğrultusunda personelimiz büyük bir özveri ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla suç ve suçlularla etkin mücadeleye devam etmektedir.

Bu haber toplam 2733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!