1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’e 750 kişilik yurt geliyor
Siirt’e 750 kişilik yurt geliyor

Siirt’e 750 kişilik yurt geliyor

Kredi Yurtlar Kurumu, Siirt’te bu yıl faaliyete girecek olan 750 kişilik lüks yurt için kolları sıvadı.

A+A-

Başbakanlık Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Siirt Yurt Müdürlüğü, yeni üniversite kampüsünde GAP Eylem Planı çerçevesinde Siirt’te 750 kişilik lüks bir yurt yapıyor. 3 kişilik odalarda wc, banyo, baza ve gömme dolaplar bulunuyor. 30 Aralık 2010’da ihalesi yapılan yurdun bu yıl içerisinde faaliyete girmesi planlanıyor.

Bölge Müdür Yardımcısı Metin Yılmaz, kurumuyla ilgili Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada, “Son 6 yıldır ülke genelinde Kredi Yurtlar Kurumu yaptığı lüks yurtlarla yepyeni bir vizyon kazandı. Genel Müdürümüz Hasan Albayrak’ın kurum içinden yetişmiş olması ve kurumu iyi tahlil etmesi kurumumuzun bugünkü kaliteye gelmesinde önemli etkendir.  10 Aralık 2010’da çıkan yasayla ülkemiz dışında da yurtlar yaparak oralarda öğrenim gören öğrencilerimize kredi ve burs imkânı sağlamayı kurum olarak amaçlıyoruz.” dedi.

Bölge Müdür Yardımcısı hemşehrimiz Metin Yılmaz, aynı zamanda Diyarbakır Siirtliler Derneği’nin Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürüyor.

Siirte 750 kişilik öğrenci yurdu

Bu haber toplam 5703 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!