1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’e 5 Yıldızlı Otel ve AVM
Siirt’e 5 Yıldızlı Otel ve AVM

Siirt’e 5 Yıldızlı Otel ve AVM

Siirt Valisi Musa Çolak, eski sebze hali ve Aydınlar Caddesi üzerinde bulunun iş hanının yerine modern alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel yapacaklarını söyledi.

A+A-

SİİRT'İN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan projede, alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel, 62 adet mağaza, sinema salonları, toplantı ve konferans salonları ile sosyal tesisler, yaşam alanları ve otopark bulunuyor. Projeyi sunu eşliğinde tanıtan Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, projenin hayata geçmesi ile birlikte Siirt’in çehresinin de değişeceğini söyledi.

AYDINLAR CADDESİ ÜZERİNDEKİ İŞ HANI YIKILACAK

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Musa Çolak, hazırlanan projeyi Siirt"in yerel aktörlerine tanıtmak amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, “Güres Caddesi üzerinde bulunan eski sebze hali arsası ile Aydınlar Caddesi üzerinde bulunan iş hanının yerine modern alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel yapacağız. Daha önce hazırlanan projenin eksik tarafları olduğu için hayata geçirilememişti. Göreve başladığım günlerde yeniden gündeme gelen bu konuyla özel olarak ilgilenmiş ve Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunmuştum. Bunun üzerine Siirt’in tarihi ve kültürel dokusuna uygun yeni bir proje hazırlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğünce özel sektör aracılığıyla hazırlanan bu projeyi bugün toplantıya davet ettiğim yerel aktörlerimizle birlikte değerlendireceğiz. Böyle büyük projelerde mutlaka halkın görüşleri alınması gerekiyor. Yapılacak sunudan sonra halkımızın temsilcileri olan yerel aktörlerimizin görüş ve düşüncelerini dinleyeceğim. Amacımız gelecek kuşaklara güzel bir Siirt'i inşa etmektir. Siirt’in gelişmesine ve kalkınmasına bu tür projelerin büyük katkı yapacağına inanıyorum. Şehrimize güzel bir çehre kazandıracak olan bu projenin uygulanması için Valilik olarak her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

BU PROJE SİİRT'E HAYAT VERECEK

Daha sonra proje müellifi Mimar Mustafa Ülkü tarafından hazırlanan proje, sunu eşliğinde tanıtıldı. Projenin her detayını en ince ayrıntısına kadar toplantı katılımcılarına aktaran Mimar Mustafa Ülkü, “Daha önce hazırlanan proje, Siirt'in tüm ihtiyaçlarına cevap vermiyordu. Eksik tarafları vardı. Bu nedenle Vakıflar Genel Müdürlüğü, benden çok daha büyük ve kapsamlı proje hazırlamamı istedi. Bu amaçla defalarca Siirt"e gelerek, çeşitli araştırmalar ve yetkililerle görüş alışverişinde bulunduk. Bunun sonucunda da bu dev projeyi hazırladık. Bu proje Siirt’e hayat verecek özelliğe sahiptir.” diye konuştu.

BELEDİYE DESTEK VERECEK

Projenin şehre estetik kazandıracağını belirten Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, “Hazırlanan projeyi toplantıya katılan herkes gibi bende beğendim. Belediye olarak her türlü desteği sağlayacağız. Toplantıya katılan teknik elemanlarımız da proje konusunda olumlu görüş sundular. Dolayısıyla beğendiğimiz ve onayladığımız bu proje, Siirt'e hayat vereceğine inanıyoruz.” dedi.

siirt vakıflar alışveriş merkezi

Bu haber toplam 10651 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!