1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt ziraatçılarına “bunları da yetiştirin” eğitimi
Siirt ziraatçılarına “bunları da yetiştirin” eğitimi

Siirt ziraatçılarına “bunları da yetiştirin” eğitimi

Ziraat Fakültesi tarafından Siirt’teki ziraat teknikerlerine ve yetiştiricilere bazı bitkilerin yaygınlaştırılmasıyla ilgili eğitim veriliyor.

A+A-

Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanarak GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen “Bazı Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Siirt İlinde Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında üniversitede proje konu uzmanları tarafından, Teknik Eleman ve Üretici eğitimleri verildi.

Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Doğan ARSLAN, Yrd. Doç. Dr. Doğan ARSLAN ve Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Volkan BAYRAKTAR tarafından hazırlanan ve GAP BKİ tarafından desteklenen “Bazı Tıbbi Bitkilerin Siirt İlinde Yaygınlaştırılması Projesi” 2017 yılında başlamış olup üç yıl süreyle devam edecek.
Proje süresi boyunca yılda iki sefer yapılacak eğitimlerde; Lavanta, Çöven, Biberiye, Kekik, Dağçayı, Adaçayı gibi önemli tıbbi bitkilerin yetiştirme teknikleri, hasadı, işlenmesi, paketlenmesi, pazarlanması ve ekonomik değerleri konularında hem teknik elemanlara hem de yetiştiricilere eğitim verilecek.

Proje eğitimlerinin ilk aşaması 29-30 Kasım tarihlerinde Ziraat Fakültesi Eğitim Salonunda gerçekleştirildi. Üreticilerin eğitim konusuna ilgili oldukları gözlendi.

 

Bu haber toplam 2761 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!