1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Ziraat Mühendisleri Odası kongreye gitti
Siirt Ziraat Mühendisleri Odası kongreye gitti

Siirt Ziraat Mühendisleri Odası kongreye gitti

İlimizde bulunan teknik meslek odaları arasında seçimle iş başına gelen tek meslek odası olan Siirt Ziraat Mühendisleri Odası Siirt il Temsilciliği ve il Temsilci Yardımcısı seçimleri 13.12.2009 Pazar günü oda merkezinde yapıldı.

A+A-

İki adayın yarıştığı seçimde rekor katılım gerçekleşti. 72 üyesi bulunan odanın şu an Siirt’te bulunan 40 üyesinden 38’i seçime katılarak oylarını kullandılar.

 

Seçim sonunda Ziraat Yüksek Mühendisi Ergün DEMİRHAN Mühendislerin kullanmış olduğu geçerli oyların 26’sını alarak İl temsilciliğine, M.Salih Uras ise Temsilci Yardımcılığına seçildiler.

 

TEK AMACIMIZ DEVLETİMİZE VE AZİZ MİLLETİMİZE HİZMETTİR

 

Seçim sonunda verilen yemekte konuşan Ergün DEMİRHAN “Seçim sonucundan camiamızdan birlik beraberlik ve dayanışma mesajı çıkmıştır. 1970 yılında ilimizde kurulan Ziraat Mühendisleri Odasının bu yılki seçiminde rekor bir katılım olmuştur. İlimizde bulunan 40 Ziraat Mühendisinin 38’i oylarını kullanmışlardır. % 70’e denk gelen bir oyla arkadaşlarım bize olan güvenlerini göstermişlerdir. Arkadaşlarımızın bu dik duruşlarından ve vermiş oldukları birlik beraberlik mesajlarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Güvenlerine layık olmak için çalışacağız.

 

Yılardır savunduğumuz görüşümüzü tekrar etmek istiyorum. Ziraat Mühendisleri Odası Teknik bir meslek örgütüdür. Siirt’te odamızın politize olmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Çalışmalarımız Mesleğimizi en iyi şekilde temsil etmek ve meslektaşlarımızın sıkıntılarında yanlarında olmak adınadır. Devletimizin ve aziz Milletimizin menfaati taraf olduğumuz en önemli unsurdur. Tek amacımız devletimize ve aziz Milletimize hizmettir. Arkadaşlarımızın bize olan güveni bu samimiyetin bir ifadesidir.

 

İnanıyor ve diliyorum ki Siirt’te odamızın verdiği bu kardeşlik ve dayanışma mesajı çok yakın bir zamanda bölgede ve tüm ülkemizde olmasını istediğimiz huzur, barış ve kardeşliğin bir işareti olsun” dedi.

 

ziraat mühendisleri odası

Bu haber toplam 2890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!